Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze Premier League wciąż nie zgadzają się na obniżkę pensji! Postawili jeden warunek

Zawodnicy Premier League wciąż nie zgadzają się na obniżenie zarobków w czasie pandemii koronawirusa. Piłkarze są gotowi do negocjacji, jednak ich warunkiem jest zawieszenie, a nie ucięcie pensji.

Po sobotnich negocjacjach, które zakończyły się niepowodzeniem, kluby Premier League kontynuują rozmowy z zawodnikami ws. obniżek pensji. Przypomnijmy, że według brytyjskich mediów, piłkarzom zaproponowano obniżki w wysokości maksymalnie 30 procent. 10 procent miałoby zostać zabrane natychmiastowo, a dodatkowe 20 w momencie, gdy liga w ogóle nie zostanie wznowiona.

Zobacz wideo To jest wojna milionerów z miliarderami!

Tak, jak porozumienia nie osiągnięto w weekend, tak nie osiągnięto go też na początku obecnego tygodnia. Zawodnicy, w imieniu których występują kapitanowie zespołów pod przewodnictwem Jordana Hendersona, nie chcą zrzec się części pieniędzy. Piłkarze są jednak gotowi do negocjacji, jednak ich warunkiem jest zamrożenie części wypłat, a nie rezygnacja z nich.

Piłkarze Premier League nie godzą się na obniżki pensji

Jak informuje "Daily Mail" coraz więcej zaczyna wskazywać na to, że liga, zawodnicy oraz związek zawodowy piłkarzy (PFA) nie dojdą do porozumienia. W związku z tym portal informuje, że kluby prawdopodobnie będą musiały radzić sobie same i negocjować z własnymi zawodnikami. Piłkarze nie chcą się godzić na obniżki pensji z kilku powodów. Przewodniczący PFA - Gordon Taylor - publicznie zarzuca klubom kłamstwo i zapewnia, że te mają pieniądze, by płacić zawodnikom do końca sezonu. Na obniżki twardo nie zgadzają się m.in. piłkarze z klubów zagrożonych spadkiem, bo obawiają się, że ich zarobki zostaną zmniejszone dwukrotnie. Teraz i po ewentualnym spadku.

Piłkarze Premier League konsekwentnie nie godzą się na obniżki również z powodu komentarzy odpowiadającego za służbę zdrowia, Matta Hancocka. To on zarzucał zawodnikom fałszywą postawę i zarzucał im, że nie biorą udziału we wspólnych zmaganiach z pandemią koronawirusa. 

Eksperci na Wyspach stanęli w obronie piłkarzy. Byli zawodnicy sugerują, że komentarze Hancocka są próbą przykrycia nieudolnej walki rządu z pandemią. Piłkarze zwracają też uwagę na fakt, że są jedyną, doskonale zarabiającą grupą, na której wymusza się obniżkę zarobków.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o:
Komentarze (27)
Piłkarze Premier League wciąż nie zgadzają się na obniżkę pensji! Postawili jeden warunek
Zaloguj się
 • zmiescisz_sie

  Oceniono 13 razy 7

  Po epidemii nie wrócę już do oglądania futbolu. Przewartościowanie. Gwiazdami są lekarze i pielęgniarki i ekspedientki w sklepach spożywczych i naukowcy. Ze sportu będę kibicował zawodnikom sportów olimpijskich którzy są normalnymi prawdziwymi ludźmi. Gesty Lewego i Błaszczykowskiego nie zostaną zapomniane

 • 1234pablo

  Oceniono 6 razy 6

  Chciwe fiuty. Wcześniej Barcelona, teraz ci. Trzeba jednak docenić tych z ligi włoskiej.

 • timbwolf3

  Oceniono 8 razy 6

  Ale wstyd, każdy z nich za jeden sezon gry jest ustawiony do końca życia

 • debordian

  Oceniono 9 razy 5

  Nie chcę mieć już do czynienia z piłką nożną. Odchodzę, rezygnuję z C+ i innych Elevenów. Wiem, że to nic nie znaczy, ale piłka nie przetrwa w dłuższej perspektywie w takiej formie. Ludzie, w końcu, zbuntują się. Przez dziesiątki tysięcy lat tak było i teraz będzie tak samo.

 • herp_derp

  Oceniono 6 razy 4

  Pazerne świnie. Jak tu przeżyć za kilkanaście lub dziesiąt lub set funtów tygodniówki?

 • monodeluxe

  Oceniono 4 razy 4

  Świat już dawno odjechał.Kopacz balona w Anglii zarabia w tydzień więcej niż inni przez całe życie

 • janwilk2015

  Oceniono 3 razy 3

  jeszcze ze 2-3 miesiące kwarantanny i ludzie zapomną ich nazwiska

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 5 razy 3

  Musimy ich poprzeć jakąś akcją!
  No bo jak przeżyć tydzień za 5o tysięcy funtów?
  Próbował ktoś?

 • kaviar100

  Oceniono 5 razy 3

  Nie no tak 100k a 70k funtów to ciężko jest przeżyć. Piłka musi się skończyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX