Zlatan Ibrahimović podjął decyzję ws. dalszej kariery. "Trwają rozmowy"

Zlatan Ibrahimović nie zakończy kariery piłkarskiej. Dodatkowo Szwed prawdopodobnie wróci do AC Milan, a klub wznowi negocjacje w sprawie kontraktu napastnika. "La Gazzetta dello Sport" pisze, że Milan jest priorytetem i tym samym dementuje poprzednie doniesienia.

Włoski dziennik pisze, że pandemia koronawirusa nie wpłynie na decyzję Zlatana Ibrahimovicia o rzekomym zakończeniu kariery. Dodatkowo media wyjaśniają sprawę transferu zawodnika. Jak twierdzą dziennikarze, Milan jest w tym momencie priorytetem, a klub chce wznowić rozmowy w sprawie kontraktu. Ibra jest przekonany, że w takich okolicznościach nie chce zawiesić butów na kołku - wyjaśnia "La Gazzetta dello Sport".

Zobacz wideo

Zlatan Ibrahimović pozostanie na dłużej w AC Milan?

"LGdS" pisze, że dialog między klubem a zawodnikiem postępuje owocnie, ale bardzo wolno. Przyczyną tego może być zwolnienie w ostatnim czasie osoby pośrednio odpowiedzialnej za transfer Ibrahimovicia do AC Milan - Zvonimira Bobana. Ta informacja zirytowała Szweda i już wtedy spekulowano o odejściu 38-latka. 

Obie strony muszą się jednak przygotować do podjęcia konkretnych kroków. Istotną rolę w tej kwestii odegra Mino Raiola, który jest agentem piłkarza. Jednak jak wszyscy wiedzą, Ibra lubi też samodzielnie podejmować decyzje.

W obecnym sezonie Zlatan Ibrahimović zagrał w ośmiu meczach, w których zdobył trzy bramki i jedną asystę. Do bilansu ligowego można dodać dwa mecze w Pucharze Włoch, w których piłkarz strzelił jednego gola. Ogółem w Serie A Szwed rozegrał 227 spotkań, w których strzelił 125 bramek oraz zaliczył 52 asysty. Obecnie Zlatan znajduje się w Szwecji, gdzie wraz ze swoją rodziną czeka na stabilizację sytuacji związanej z koronawirusem, organizując np. zbiórkę pieniędzy dla włoskiej służby zdrowia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.