Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest szczegółowy plan na dokończenie Bundesligi. Maksymalnie 239 osób na stadionie

Start w maju, rozgrywanie meczów bez kibiców z maksymalną liczbą 239 osób na stadionie. To nowy plan na dokończenie sezonu Bundesligi, o którym napisał "Bild". Wiele wskazuje na to, że spośród topowych lig europejskich to właśnie liga niemiecka najszybciej wróci do gry.

Świat piłki nożnej zatrzymał się przez pandemię koronawirusa. Mimo że z chorobą wciąż walczy cały świat, władze najsilniejszych lig piłkarskich w Europie już teraz planują powrót na boiska. Najbardziej konkretna jest Bundesliga i jej kluby. W poniedziałek do treningów wrócił Bayern Monachium. I zrobił to tak szybko prawdopodobnie dlatego, że rozgrywki niemieckiej ekstraklasy mogą zostać przywrócone już w maju.

Zobacz wideo Sportowcy dbają o formę bez wychodzenia z domu. W mediach społecznościowych pokazują swoje treningi

Bundesliga ma nowy plan na dokończenie rozgrywek. Maksymalnie 239 osób na stadionie

Ostatnio wirusolog Alexander Kukele przyznał, że powrót Bundesligi w maju jest bardzo prawdopodobny. Teraz dziennikarze "Bilda" ujawnili, że władze ligi niemieckiej układają już szczegółowy plan kontynuowania rozgrywek. Jedną z kluczowych kwestii jest ta związana z maksymalną liczbą osób przebywających na stadionie. Jasne jest, że wszystkie spotkania będą odbywać się bez udziału kibiców. To jednak wciąż za mało. 

Jak zauważył "Bild", na ostatnim meczu przed przerwaniem rozgrywek, w którym Borussia Moenchengladbach pokonała FC Koeln (2:1), było 600 osób (pełne kadry obydwu zespołów, członkowie sztabów, chłopcy do podawania piłek i dziennikarze). Teraz maksymalna liczba osób na stadionie ma wynieść 239. Prawdopodobnie ograniczona zostanie liczba dziennikarzy i fotoreporterów. Jedynie do tych, którzy zajmować się będą obsługą telewizyjną.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .