Już wiadomo, co z mistrzostwem Anglii? Prezydent UEFA nie ma wątpliwości

- Jeśli nie można będzie dokończyć sezonu, trzeba będzie ogłosić wyniki w jakiś sposób. I trzeba też wyłonić mistrzów. Nie widzę scenariusza, w którym tym mistrzem w Anglii nie zostałby Liverpool - w rozmowie ze słoweńskim portalem ekipa.svet24.si powiedział Aleksander Ceferin, prezydent UEFA.

Coraz więcej wskazuje na to, że sezonu 2019/20 w większości europejskich lig nie uda się dokończyć. Przedwcześnie zakończony zostanie najprawdopodobniej sezon Premier League, w której Liverpoolowi brakowało zaledwie dwóch zwycięstw do zapewnienia sobie mistrzostwa. Wydaje się jednak, że "The Reds" tak czy inaczej otrzymają tytuł mistrzowski.

Zobacz wideo Co dalej z ligą angielską? Na szali 750 mln funtów. Rozmowa z Łukaszem Fabiańskim

Już wiadomo, co z mistrzostwem Anglii? Prezydent UEFA nie ma wątpliwości

Głos w sprawie tytułu mistrzowskiego w Anglii zabrał prezydent UEFA, Aleksander Ceferin. - Nie widzę możliwości tego, by Liverpool został bez tytułu. Teoretycznie to nie koniec, ale praktycznie Liverpool jest tego bardzo blisko - przyznał 52-latek w rozmowie ze słoweńskim portalem ekipa.svet24.si. - Jeśli nie można będzie dokończyć sezonu, trzeba będzie ogłosić wyniki w jakiś sposób. I trzeba też wyłonić mistrzów. Nie widzę scenariusza, w którym tym mistrzem w Anglii nie zostałby Liverpool. Rozumiem, że fani będą zawiedzeni, jeśli wręczenie trofeum będzie miało miejsce na pustym stadionie lub nawet w gabinecie. Ale wierzę, że zdobędą ten tytuł w ten czy inny sposób - dodał.

Po 29 meczach Liverpool zajmuje 1. miejsce w tabeli ligi angielskiej, mając 25 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: