Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA w ciągu 48 godzin podejmie decyzję ws. obecnego sezonu i transferów

Grupa robocza FIFA, powołana specjalnie w dobie koronawirusa, zamierza ogłosić w ciągu najbliższych 24-48 godzin ważne decyzje związane z ewentualnym wznowieniem gry w piłkę nożną we wszystkich ligach. Zajmie się również dwoma innymi ważnymi kwestiami - donosi portal skysports.com.

W skład grupy roboczej wchodzą: administracja FIFA i osoby zarządzające europejskimi konfederacjami. Wszyscy postarają się wypracować najlepsze i najbardziej bezpieczne stanowisko dotyczące możliwości dokończenia ligowych rozgrywek w Europie.

Zobacz wideo Gikiewicz o sytuacji w Jordanii: Stan wojenny, a ludzie wychodzą na balkony i rzucają kwiaty

Panel roboczy FIFA omówi kluczowe sprawy 

Do najważniejszych kwestii, które będą omawiane podczas spotkania, należą: wydłużenie terminu okna transferowego oraz przedłużenie umów z graczami, którym pod koniec czerwca 2020 roku kończą się kontrakty. Grupa robocza skonsultuje się z ekspertami prawnymi, a wszelkie ich zalecenia będą miały na celu zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dla wszystkich zawodników, kibiców i osób związanych w jakikolwiek sposób z piłką nożną - poinformował portal skysports.com.

Prezydent UEFA już postawił datę graniczną

Spotkanie zostało zaplanowane, ponieważ kilka dni temu Aleksander Ceferin, prezydent UEFA, przyznał, że jest możliwe rozegranie Ligi Mistrzów i Ligi Europy w formie play-offów. Jest jednak jeden ogólny warunek - rozgrywki muszą zakończyć się przed 3 sierpnia.- Moglibyśmy grać w obecnym systemie lub rozgrywając jeden mecz na neutralnym terenie. Byłaby to opcja do gry, ale tylko od 1/4 finału lub półfinału. Jedyną złą decyzją, którą moglibyśmy podjąć, byłoby granie w sposób, który zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu zawodników, fanów i sędziów. Jeśli będziemy w bezpiecznych warunkach, nie widzę problemu, by grać - dodał prezydent UEFA - dodał prezydent UEFA.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .