Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Sensacyjny powrót? Ronaldo znów może być bohaterem wielkiego transferu

Pogłoski o przedwczesnym pożegnaniu Cristiano Ronaldo z Juventusem nasilają się. Portugalczyk może opuścić mistrza Włoch na dwa lata przed końcem kontraktu i wrócić do Realu Madryt - donoszą portal sportbild.de i "Corriere dello Sport".

W sobotę Juventus zakomunikował, że doszedł do porozumienia z drużyną w sprawie redukcji zarobków. Piłkarze i trenerzy zrezygnowali z wypłat za marzec, kwiecień, maj i czerwiec. W ten sposób Stara Dama zaoszczędzi 90 mln euro.

Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo wróci do Realu Madryt?

To może jednak nie być koniec oszczędności, bo jak donosi "SportBild", Juventus rozważa sprzedaż swojej gwiazdy z powodu pandemii koronawirusa. Na pensję Portugalczyka klub rocznie wydaje aż 20 mln euro netto. To może się okazać za dużo. Tym bardziej że w Turynie zdają sobie sprawę, że na sprzedaży 35-letniego Ronaldo, z którym związani są kontraktem do czerwca 2022 roku, mogą jeszcze zarobić.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki może opuścić Włochy przed końcem swojego kontraktu. Według  doniesień "Corriere dello Sport" Juventus pozwoli odejść Portugalczykowi, jeśli inny klub zapłaci 60 mln euro. Tym zespołem miałby być Real Madryt, który dwa lata temu sprzedał CR7 za 100 milionów euro. 

Ronaldo krytykowany za zachowanie w trakcie kwarantanny

Ronaldo od kilku tygodni przebywa w Portugalii. Gwiazdor Juventusu dostał zgodę od klubu, by polecieć na Maderę, gdzie mieszka jego matka i która na początku marca przeszła operację po udarze mózgu. Teraz spada jednak na niego fala krytyki, bo nie wszystkim podobają się posty, które Ronaldo zamieszcza w mediach społecznościowych.

- Powiedział, że wraca do Portugalii z powodu chorej matki, a teraz pokazuje się wyłącznie na zdjęciach, gdzie opala się przy basenie. Na dodatek w towarzystwie innych ludzi - skrytykował Ronaldo na antenie Radio Punto Nuovo były prezes Juventusu Giovanni Cobolli Gigli.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .