Reprezentacja rywali Polaków na Euro 2021 zwolniła trenera. "W obecnej sytuacji jest to konieczne"

Ze względu na pandemię koronawirusa Szwedzki Związek Piłki Nożnej zdecydował się na tymczasowe zwolnienie Janne Anderssona, szkoleniowca reprezentacji Trzech Koron - donosi portal yahoo.com.

Kryzys epidemiczny sprawia, że coraz więcej piłkarskich związków redukuje etaty, aby przetrwać. Po Urugwaju kolejnym krajem, który zdecydował się na podobny krok jest Szwecja. Trener skandynawskiej reprezentacji, Janne Andersson, został tymczasowy odsunięty od stanowiska.

Zobacz wideo Gikiewicz o sytuacji w Jordanii: Stan wojenny, a ludzie wychodzą na balkony i rzucają kwiaty

Janne Andersson zwolniony ze stanowiska trenera reprezentacji Szwecji

Do końca maja 2020 roku zwolniono 90 osób ze Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej, w tym Janne Anderssona, trenera męskiej reprezentacji Szwecji i żeńskiej, Petera Gerhardssona. Okres ten może ulec wydłużeniu w zależności od tego, ile będzie trwać pandemia koronawirusa - możemy przeczytać na portalu yahoo.com.

– Skracając godziny pracy, możemy zmniejszyć obciążenie finansowe organizacji, a tym samym ryzyko negatywnego wpływu na dalsze funkcjonowanie związku. Oczywiście wolelibyśmy tego uniknąć, ale w obecnej sytuacji jest to konieczne - powiedział Hakan Sjoestrand, sekretarz generalny związku.

Zespół Anderssona zakwalifikował się do turnieju Euro 2020, który został przełożony na 2021 rok. Szwecja będzie jednym z rywali reprezentacji Polski podczas turnieju finałowego mistrzostw Europy, które mają się rozpocząć 11 czerwca 2021 roku. Biało-czerwoni zagrają też z Hiszpanią, a stawkę uzupełni któraś z ekip z barażów Ligi Narodów.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: