Wielkie straty angielskiej federacji. Selekcjoner zgodził się na zmniejszenie pensji

Gareth Southgate, selekcjoner reprezentacji Anglii, zgowWIdził się na obniżkę pensji o 30 procent - donosi Sky Sports.

42 tysiące zakażony i ponad 4 tysiące ofiar śmiertelnych - tak prezentuje się bilans koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Jednak skutki ekonomiczne pandemii odczuwalne są na całym świecie. Piłkarze Juventusu zrezygnowali z części wynagrodzenia. W wyniku osiągniętego porozumienia klub zaoszczędzi około 90 mln euro w swoim budżecie za sezon 2019/2020. Podobnie zachowali się zawodnicy Barcelony, którzy zgodzili się na obniżkę pensji o 70 procent na czas trwania zawieszenia rozgrywek w Hiszpanii. Dodatkowo piłkarze zobowiązali się przekazać dodatkowe pieniądze, by pracownicy klubu otrzymywali swoje pełne wynagrodzenie

Na szlachetny gest zdobył się także Gareth Southgate. Selekcjoner reprezentacji Anglii zarabia około 3 milionów funtów rocznie. Jak donosi Sky Sports Southgate zgodził się na obniżkę pensji o 30 procent, czyli niemal o milion funtów. To i tak tylko kropla w morzu potrzeb. Portal Goal.com twierdzi, że angielska federacja piłkarska straci w wyniku skutków pandemii nawet sto milionów funtów.

Zobacz wideo Sportowcy dbają o formę bez wychodzenia z domu. W mediach społecznościowych pokazują swoje treningi

Z kolei Martin Bullingham, szef federacji, proponuje, aby wszyscy jego pracownicy, którzy zarabiają 50 tysięcy funtów rocznie lub więcej otrzymali tymczasową obniżkę wynagrodzenia o 7,5 %. 

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.