Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przeprowadzą testy szczepionek na Covid-19 na mieszkańcach Afryki? "Sk***yny. Jesteście po prostu g***em"

Ogromny skandal, to mało powiedziane. Paryscy lekarze zaproponowali szokującą metodę testowania szczepionek koronawirusa. Ich zdaniem powinno się je sprawdzać na mieszkańcach Afryki, która miałaby zostać wielkim polem testowym. Oburzenia z powodu pojawienia się takiego pomysłu nie kryje coraz większa liczba piłkarzy. Teraz sugestie ostro skrytykował David Alaba, zawodnik Bayernu Monachium, wcześniej zrobił to m.in. Samuel Eto'o.

We francuskiej telewizji LCI odbyła się dyskusja dwóch lekarzy - Jeana Paula Miry, szefa oddziału intensywnej terapii w szpitalu w Paryżu oraz Camille'a Lochta, dyrektora departamentu badań w Inserm. Obydwaj zszokowali opinię publiczną, gdy zaproponowali, aby testy szczepionek na koronawirusa przeprowadzać na mieszkańcach Afryki. Głównym argumentem był fakt, że w Afryce nie korzysta się z maseczek, a dostęp do leczenia lub intensywnej opieki jest utrudniony lub go w ogóle nie ma. Takich kontrowersji nic dawno nie wywołało.

Zobacz wideo Co dalej z ligą angielską? Na szali 750 mln funtów. Rozmowa z Łukaszem Fabiańskim.

Przeprowadzą testy szczepionek na Covid-19 na mieszkańcach Afryki? "Sk***yny. Jesteście po prostu g***em"

Bardzo ostro i stanowczo na kontrowersyjny pomysł francuskich lekarzy zareagowali piłkarze. - Sk***yny. Jesteście po prostu g***em. Afryka nie jest waszym placem zabaw - powiedział Samuel Eto'o, były zawodnik m.in. FC Barcelony

Teraz dołączył do niego David Alaba. Testowanie szczepionki w Afryce? Czy ci dwaj faceci [testy w Afryce zaproponowało dwóch lekarzy: Jean Paul Mira i Camille Locht] są lekarzami czy klaunami? To rodzaj rasizmu, jakiego sobie nigdy nie wyobrażałem. Haniebny i nie do przyjęcia! Wszyscy musimy pracować ramię w ramię, by walczyć z tymi wirusem - napisał na Twitterze zawodnik Bayernu Monachium.

Więcej o:
Komentarze (60)
Przeprowadzą testy szczepionek na Covid-19 na mieszkańcach Afryki? "Sk***yny. Jesteście po prostu g***em"
Zaloguj się
 • 13sw

  Oceniono 28 razy 24

  Trochę zero wyobraźni, tak się testuje leki i szczepionki. Na ochotnikach, żywych ludziach. Ochotnicy w krajach trzeciego świata oczekują mniejszego wynagrodzenia niż ochotnicy np. w Europie.

  Dlaczego szukanie ochotników w Europie jest spoko, a szukanie ich w Afryce jest rasizmem?

 • zagraniczny-online

  Oceniono 23 razy 19

  kto wpadl na pomysl zeby pytac pilkarzy o warunki i sposoby testowania szczepionek ?

 • picanro

  Oceniono 14 razy 10

  Droga Gazeto, wiemy już, że piłkarze to tęgie głowy, są autorytetami od koronawirusa i w każdej innej dziedzinie. Może dla odmiany przedstawilibyscie stanowisko łyżwiarzy figurowych?

 • jac_l_w

  Oceniono 7 razy 7

  Z braku rozgrywek w kopaniu balonika, sportowcy stali się ekspertami medycznymi. Nie zauważyli tylko, ze takie "testy", to szansa przeżycia dla tysięcy ludzi na kontynencie, na którym zaraza jak dotychczas najsłabiej się rozwinęła.

 • 162tony

  Oceniono 8 razy 6

  "Afryka nie jest waszym placem zabaw"

  Za to placem zabaw Afryki jest Grecja i jej wyspy, Hiszpania, Włochy, Niemcy itd itp, gdzie tylko dotarli, a teraz cofnęła im się mowa i mówią tylko "DAJ, DAJ, DAJ" oczywiście w języku kraju do którego dotarli.

 • gigigolo

  Oceniono 8 razy 6

  Europa, raczej Zachodnia daje swoją myśl naukowo technologiczną w walce z wirusem. również daje szansę na pracę, mieszkanie i godziwe zarobki dla osiedleńców min. z Afryki. w ramach współpracy inne nacje nie mogą się zdecydować na wsparcie na takie jakie mogłoby ich stać? przecież nikt im trucizny nie podaje. to nie czasy z doktorem Mengele. czy część tutaj piszących rozumie w ogóle o co chodzi, zanim zacznie pluć i rzygać na prawo i lewo?

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 5 razy 5

  i słusznie , szkoda świnek morskich !!!!!!!!!!!!
  🙂🙂🙂🙂

 • morgenroth

  Oceniono 13 razy 5

  Pieprzone kopacze otwierają te swoje mordy w każdej sprawie - ciekawe, co powiedzą za kilka tygodni, jak pandemia wybuchnie w Afryce

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 11 razy 5

  Ten sam artykuł jeszcze raz z wyczyszczonymi komentarzami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX