Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przeprowadzą testy szczepionek na Covid-19 na mieszkańcach Afryki? "Sk***yny. Jesteście po prostu g***em"

Ogromny skandal, to mało powiedziane. Paryscy lekarze zaproponowali szokującą metodę testowania szczepionek koronawirusa. Ich zdaniem powinno się je sprawdzać na mieszkańcach Afryki, która miałaby zostać wielkim polem testowym. Oburzenia z powodu pojawienia się takiego pomysłu nie kryje coraz większa liczba piłkarzy. Teraz sugestie ostro skrytykował David Alaba, zawodnik Bayernu Monachium, wcześniej zrobił to m.in. Samuel Eto'o.

We francuskiej telewizji LCI odbyła się dyskusja dwóch lekarzy - Jeana Paula Miry, szefa oddziału intensywnej terapii w szpitalu w Paryżu oraz Camille'a Lochta, dyrektora departamentu badań w Inserm. Obydwaj zszokowali opinię publiczną, gdy zaproponowali, aby testy szczepionek na koronawirusa przeprowadzać na mieszkańcach Afryki. Głównym argumentem był fakt, że w Afryce nie korzysta się z maseczek, a dostęp do leczenia lub intensywnej opieki jest utrudniony lub go w ogóle nie ma. Takich kontrowersji nic dawno nie wywołało.

Zobacz wideo Co dalej z ligą angielską? Na szali 750 mln funtów. Rozmowa z Łukaszem Fabiańskim.

Przeprowadzą testy szczepionek na Covid-19 na mieszkańcach Afryki? "Sk***yny. Jesteście po prostu g***em"

Bardzo ostro i stanowczo na kontrowersyjny pomysł francuskich lekarzy zareagowali piłkarze. - Sk***yny. Jesteście po prostu g***em. Afryka nie jest waszym placem zabaw - powiedział Samuel Eto'o, były zawodnik m.in. FC Barcelony

Teraz dołączył do niego David Alaba. Testowanie szczepionki w Afryce? Czy ci dwaj faceci [testy w Afryce zaproponowało dwóch lekarzy: Jean Paul Mira i Camille Locht] są lekarzami czy klaunami? To rodzaj rasizmu, jakiego sobie nigdy nie wyobrażałem. Haniebny i nie do przyjęcia! Wszyscy musimy pracować ramię w ramię, by walczyć z tymi wirusem - napisał na Twitterze zawodnik Bayernu Monachium.