Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Szczyt zachorowań w Hiszpanii już miał miejsce". Firma byłego piłkarza Realu walczy z koronawirusem

Esteban Granero, wychowanek Realu Madryt, prowadzi swoją firmę zajmującą się sztuczną inteligencją. Aktualnie skupiła się w całości na walce z koronawirusem, opracowując modele prognozowania zarażenia w kraju i poszczególnych regionach.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest bardzo poważna. Potwierdzono już ponad 130 tysięcy przypadków zakażenia, z czego blisko 12,5 tysiąca zakończyło się śmiercią. Z tego powodu coraz więcej osób i firm decyduje się na pomoc w walce z epidemią, która może sprawić, że wiele firm zbankrutuje z powodu kryzysu gospodarczego.

Zobacz wideo Adam Waczyński o sytuacji w Hiszpanii: Wszystko jest zakazane. Na autostradę trzeba specjalnego pozwolenia

Granero: Przestawiliśmy naszą pracę na opracowanie modeli

Jedną z takich firm jest Al Olocip, prowadzona przez wychowanka Realu Madryt, Estebana Granero. Jego firma zajmuje się sztuczną inteligencją, a pomoże w opracowaniu modeli prognozowania zarażenia zarówno w całej Hiszpanii, jak i poszczególnych regionach. - Przestawiliśmy naszą pracę na opracowanie modeli, które mogą przewidywać przyszłość epidemii. Dzięki temu łatwiej będzie można wyznaczyć koniec społecznej kwarantanny - powiedział Granero, cytowany przez "Markę".

Główny specjalista w firmie Al Olocip uważa, że szczyt zachorowań w Hiszpanii miał już miejsce. - Liczba osób zakażonych w samej Hiszpanii może osiągnąć poziom 700 tys. Według naszego modelu, szczyt zachorowań miał miejsce 2 kwietnia. Możemy więc mówić o możliwym zakończeniu kwarantanny jeszcze pod koniec kwietnia, jednak wiele zależy od działań rządu - podkreślił Ander Alcon.

Esteban Granero w karierze świętował mistrzostwo Hiszpanii, gdy w 2012 roku zwyciężył rywalizację w lidze wraz z Realem Madryt. Latem tego roku odszedł z Espanyolu Barcelona i kontynuuje grę w trzecioligowym Marbella FC.

Przeczytaj także: