Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Francja w szoku. Bernard Gonzalez popełnił samobójstwo po zakażeniu koronawirusem

Bernard Gonzalez, lekarz francuskiego klubu Stade de Reims, popełnił samobójstwo po tym, jak zakaził się koronawirusem - informuje "Le Parisien".

60-letni Bernard Gonzalez współpracował z pierwszą drużyną w Reims (to klub występujący w Ligue 1, sześciokrotny mistrz Francji i dwukrotny finalista Pucharu Europy). Niedawno zakaził się koronawirusem i znalazł się w izolacji wraz ze swoją żoną (która również jest zakażona). W niedzielę Gonzalez popełnił samobójstwo i zostawił list pożegnalny - według "Le Parisien" jego dramatyczna decyzja miała bezpośredni związek z COVID-19.

Pracownicy Reims nie wiedzieli, że Gonzalez jest zakażony

- To był wielki profesjonalista, doceniany przez wszystkich. Był podporą Reims - powiedział zszokowany Arnaud Robinet, burmistrz miasta. Reszta pracowników klubu dowiedziała się o samobójstwie dopiero w niedzielę popołudniu; wcześniej nawet nie wiedziała, że zakaził się koronawirusem.

- Rozmawiałem z nim w zeszłym tygodniu i w ogóle nie poruszył tego tematu. To niepojęte. Co za dramat. Jesteśmy w wielkim szoku - powiedział anonimowy pracownik klubu.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Zobacz wideo Adam Waczyński o sytuacji w Hiszpanii: Wszystko jest zakazane. Na autostradę trzeba specjalnego pozwolenia
Więcej o:
Komentarze (138)
Francja w szoku. Bernard Gonzalez popełnił samobójstwo po zakażeniu koronawirusem
Zaloguj się
 • zdrowy.rozsadek.krk

  Oceniono 68 razy 58

  Nie wiem czy nie lepiej wyłączyć komentarze pod tym artykułem...
  Żal człowieka!!
  Pozwolę sobie tylko na jedną uwagę - mam nadzieję że Pani Paczuska przeczyta, przemyśli swoje wypowiedzi na.temat osób w depresji i po ludzku przeprosi,..

 • uva

  Oceniono 38 razy 28

  U nas może być podobnie ale w ilościach hurtowych. Jeszcze miesiąc, max dwa siedzenia w domu plus widmo straty pracy, a co za tym idzie środków do życia.

 • 75pk

  Oceniono 27 razy 17

  jak to potrwa ze 2-3 miesiące plus dodatkowe rządowe zakazy i nakazy, utraty pracy nie wiadomo czy nie znajdzie naśladowców

 • trans.sib

  Oceniono 14 razy 10

  Niestety obawiam się, że liczba samobójstw związanych z ekonomicznymi skutkami przewyższy liczbę zgonów wynikających z zakażeń wirusem.

 • 0.shary

  Oceniono 8 razy 8

  PACZUSKA ! Co ty na to ? W dupie ci się przewróciło ?

 • sateda

  Oceniono 11 razy 7

  Dziękuję, że podaliście numery telefonów wsparcia. Oby nikomu nie były potrzebne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX