Klub Premier League może zbankrutować. "Możemy stracić 50 mln funtów"

Występujący w angielskiej Premier League Burnley może zbankrutować. Tak w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu stwierdził prezes Mike Garlick. "Jeśli nie wrócimy do gry do sierpnia, zabraknie nam pieniędzy" - mówił.

"W sytuacji, w której nie dokończymy sezonu, jako klub stracimy 50 milionów funtów" - stwierdził Mike Garlick, prezes Burnley i dodał, że już w sierpniu może zabraknąć pieniędzy. Klub będzie zmagał się z problemami finansowymi po wstrzymaniu rozgrywek w Anglii przez epidemię koronawirusa

Zobacz wideo Mroczek: Normalne rodziny nie zarabiają takich pieniędzy, ale piłkarze działali w innej rzeczywistości

Burnley zagrożone bankructwem przez wstrzymanie Premier League?

"To może obniżyć nasz roczny budżet o co najmniej 30 procent. Problem nie dotyczy tylko nas, inne kluby zderzą się z podobnymi stratami. Spotkała nas bezprecedensowa sytuacja, która wpłynie na sytuację całej Premier League i wszystkich, którzy czerpią zyski na jej działalności" - mówił Garlick dla oficjalnej strony Burnley. 

Kluby Premier League i pozostałych angielskich rozgrywek piłkarskich podczas piątkowej wideokonferencji zgodnie ustaliły, że nie chcą wznawiać lig na początku maja. Teraz ich wstrzymanie jest bezterminowe. Chęć dokończenia sezonu w oficjalnym oświadczeniu wykazał Arsenal.  

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.