Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Specjalne podziękowania dla Roberta i Anny Lewandowskich. "Każda złotówka jest dla nas cenna"

- Każda złotówka jest dla nas cenna - bardzo dziękujemy - napisał prezydent Tychów Andrzej Dziuba, odnosząc się do pomocy Roberta i Anny Lewandowskich.

- Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji, która nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc, to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać milion euro na walkę z koronawirusem - napisał 21 marca Robert Lewandowski na swoim koncie na Instagramie, informując o pomocy, której udzielił wraz z żoną Anną.

Robert i Anna Lewandowscy dostali podziękowania za wsparcie

Ponad 200 tysięcy złotych z tej kwoty trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach (Megrez). - Pieniądze zostaną wydane na doposażenie szpitala m.in. w sprzęt ochronny, dodatkowe butle z tlenem. Każda złotówka jest dla nas cenna - napisał prezydent Tychów Andrzej Dziuba, dziękując za wsparcie.

Kilka dni temu identyczną kwotę dostał Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. To jedna z 19 polskich placówek wytypowanych do walki z pandemią choroby COVID-19 przez Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz wideo Tak Robert Lewandowski gra w piłkę z córką

Przeczytaj też: