100 tysięcy euro za wyjście do baru! Piłkarz złamał zakaz

100 tysięcy euro - tyle pieniędzy na walkę z koronawirusem przeznaczy Amine Harit, piłkarz Schalke 04 Gelsenkirchen, który kilka dni temu złamał zakaz udziału w zgromadzeniach publicznych. Zawodnik został przyłapany w jednym z niemieckich barów, gdzie przebywał w towarzystwie kilku osób.

– To prawda, że Amine był w tym lokalu. To błąd, o którym teraz już wie. Przypomniałem mu o powadze sytuacji, a on wyraził skruchę i bardzo gorąco przeprosił - mówił kilka dni temu Jochen Schneider, dyrektor sportowy Schalke 04 Gelsenkirchen. Wypowiedzi tej udzielił po tym, jak Amine Harit, piłkarz Schalke, został przyłapany w szisza barze, w którym towarzyszyło mu kilka osób. Podczas pandemii koronawirusa w Niemczech wyjścia do barów są zabronione.

Zobacz wideo Euzebiusz Smolarek: Piłkarze się trochę boją. Prawnicy mówią: To niemożliwe

Piłkarz Schalke zapłaci 100 tys. euro! Wszystko za wyjście do baru w czasie pandemii koronawirusa

Sprawa na samych przeprosinach się jednak nie skończyła. Portal bild.de poinformował, że zawodnik Schalke za wyjście do baru zapłaci łącznie 100 tys. euro. 30 tys. euro z tej puli zostanie przeznaczone na kampanię "Schalke pomaga", wspierającą służbę zdrowia walczącą z pandemią koronawirusa. Jest ona zorganizowana i prowadzona przez kibiców Schalke. Część z tych pieniędzy powędruje także do ojczyzny marokańskiego piłkarza, która także walczy z koronawirusem. 

Niemieckie media nie zdradziły, czy wpłata tak dużych środków finansowych przez Harita była w pełni dobrowolna, czy choćby częściowo wymuszona przez klub.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: