Polski klub okradziony podczas pandemii! Dramatyczny apel. "Złodzieje nie mają sumienia"

Drugoligowa Olimpia Elbląg została okradziona podczas pandemii koronawirusa. Klub stracił cenny sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. - Zabezpieczajcie swoje domy, działki, ogrody, garaże oraz inne miejsca, bo jak widać, złodzieje nie mają sumienia - apeluje klub w specjalnym oświadczeniu.
Zobacz wideo

Sytuacja polskich klubów w związku z pandemią koronawirusa jest coraz gorsza. W wielu z nich brakuje  pieniędzy na bieżące wydatki, wynagrodzenia, a co dopiero na zakup nowego sprzętu. Takie koszty będzie jednak musiała ponieść drugoligowa Olimpia Elbląg, której złodzieje splądrowali klubowy budynek.

- Ktoś wykorzystał chwilę naszej nieuwagi i włamał się na teren ośrodka treningowego przy ul. Moniuszki 29. Straty materialne możemy policzyć w kilkudziesięciu tysiącach złotych. Straciliśmy sprzęt treningowy, piłki, narzędzia do pielęgnacji boisk i wiele innych, cennych rzeczy - czytamy w klubowym oświadczeniu.

Olimpia Elbląg apeluje do kibiców

Olimpia zaapelowała też do lokalnej społeczności. - Niech to zdarzenie będzie dla was sygnałem do trzymania się na baczności. Zabezpieczajcie swoje domy, działki, ogrody, garaże oraz inne miejsca, bo jak widać, złodzieje nie mają sumienia nawet w obliczu panującej sytuacji epidemiologicznej - ostrzega klub.

Olimpia Elbląg po 22 meczach zajmuje piąte miejsce w tabeli II ligi. Zespół chciał włączyć się w walkę o awans na zaplecze ekstraklasy, ale sezon został przerwany z powodu pandemii i wciąż nie wiadomo, czy zostanie dokończony.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: