Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezydent UEFA o nowym sposobie rozegrania LM i LE. Postawił datę graniczną

Aleksander Ceferin, prezydent UEFA, przyznał, że jest możliwe rozegranie Ligi Mistrzów i Ligi Europy w formie play-offów. Jest jednak jeden ogólny warunek - rozgrywki muszą zakończyć się przed 3 sierpnia.

Z powodu pandemii koronawirusa zawieszono rozgrywki sportowe na niemal całym świecie. Nie inaczej jest w Europie, gdzie aktualnie gra jedynie liga białoruska. Nadal nie wiadomo, czy uda się wznowić rozgrywki w obecnym sezonie i kiedy w ogóle byłoby to możliwe. 

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Wszystko się zmieni. Będziemy bali się innych ludzi

Ceferin: Sytuacja jest wyjątkowa. Możliwy jest inny format rozgrywek

Aleksander Ceferin, prezydent UEFA, przyznał, że ustalono nowy termin zakończenia rozgrywek. - Sezon musi zakończyć się do 3 sierpnia, także w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Sytuacja, w której się znajdujemy, jest niezwykła, dlatego jesteśmy elastyczni w terminach. Jeśli kryzys minie wcześniej, zaczniemy rozgrywki wcześniej - podkreślił Ceferin.

Zdaniem Ceferina, możliwe jest dokończenie rozgrywek w europejskich pucharach w innym formacie. - Moglibyśmy grać w obecnym systemie lub rozgrywając jeden mecz na neutralnym terenie. Byłaby to opcja do gry, ale tylko od 1/4 finału lub półfinału. Jedyną złą decyzją, którą moglibyśmy podjąć, byłoby granie w sposób, który zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu zawodników, fanów i sędziów. Jeśli będziemy w bezpiecznych warunkach, nie widzę problemu, by grać - dodał prezydent UEFA.

Przeczytaj także: