Ponad 100 tys. kibiców kupiło bilety na mecz, który nigdy się nie odbędzie

Lokomotiw Lipsk, występujący w czwartej lidze niemieckiej, zaprosił kibiców do zakupu wirtualnych biletów na mecz. Władze klubu celują w pobicie frekwencji ze spotkania z Bordeaux z 1987 roku, gdy na trybunach miało być obecnych aż 120 tys. kibiców. W ten sposób chcą uratować budżet, który cierpi z powodu pandemii koronawirusa.

Lokomotiw Lipsk zorganizował akcję "Ludzie, wypełnijcie stadion". Władze klubu proszą kibiców o kupno wirtualnych biletów po jedno euro na mecz, który nigdy się nie odbędzie. Celem akcji jest pobicie rekordu z 1987 roku, gdy w półfinałowym spotkaniu Pucharu Zdobywców Pucharów z Bordeaux miało być na trybunach aż 120 tys. kibiców.

Zobacz wideo Co dalej z ligą angielską? Na szali 750 mln funtów. Rozmowa z Łukaszem Fabiańskim

Prezes: Wsparcie jest fenomenalne! Dziękuję z całego serca

Prezes klubu, Thomas Loewe, widząc sukces akcji, postanowił odnieść się do wielkiego wsparcia kibiców. - Fani "lokomotyw" na całym świecie nawet nie myślą o upadku naszego klubu z powodu tego wirusa. Wsparcie jest fenomenalne, za co dziękuję z całego serca! - powiedział Loewe, cytowany przez tag24.de. Dzięki wsparciu kibiców Lipsk po wznowieniu rozgrywek może walczyć o awans do trzeciej ligi, bo w tabeli znajduje się na drugim miejscu.

Władze klubu postanowiły, że akcja ma trwać do 8 maja. W sobotę rano wirtualne bilety kupiło już ponad 103 tys. kibiców, w związku z czym trudno przypuszczać, aby akcja nie zakończyła się powodzeniem. Tym samym pobicie rekordu z 1987 roku wydaje się być kwestią najbliższych dni. Lipsk ostatecznie wszedł wówczas do finału, w którym przegrał z Ajaksem Amsterdam.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA