Były reprezentant Polski o walce z koronawirusem: To przerażająca choroba

Joachim Marx, były piłkarz reprezentacji Polski, był chory na Covid-19. Na szczęście udało mu się wyzdrowieć. Niestety koronawirus nie oszczędził jego przyjaciela, Arnolda Sowinskiego, byłego bramkarza RC Lens - donosi portal lavoixdunord.fr.

Joachim Marx był hospitalizowany po zakażeniu koronawirusem. Został wyleczony i obecnie przebywa w domu. Były piłkarz reprezentacji Polski mieszka we Francji w miejscowości Givenchy-en-Gohelle. Kilka tygodni temu spotkał się ze swoim przyjacielem Arnoldem Sowinskim, bramkarzem polskiego pochodzenia, który kiedyś bronił barw RC Lens.

Zobacz wideo Co dalej z ligą angielską? Na szali 750 mln funtów. Rozmowa z Łukaszem Fabiańskim.

Panowie poszli razem do restauracji, świętować 89. urodziny Sowinskiego. Po pewnym czasie stwierdzono u obu zakażenie koronawirusem. Marx pokonał chorobę, z kolei jego przyjaciel zmarł 2 kwietnia. Marx bardzo przeżył śmierć przyjaciela. - Nie mogę powiedzieć, że był dla mnie jak ojciec, bo dzieliło nas piętnaście lat różnicy. Był moim przyjacielem, niedawno obchodził urodziny - powiedział Marx, cytowany przez portal lavoixdunord.fr. 

Joachim Marx: Ta choroba jest przerażająca

W rozmowie z "Super Expressem" Marx przyznał, że czuje się coraz lepiej. - Myślę, że najgorsze już za mną. Ale ta choroba jest przerażająca, podstępna. Już 15 marca zacząłem się źle czuć, miałem iść na wybory, ale musiałem zostać w domu. Przerażające bóle głowy, dziwne, jakieś dziwne smaki, absolutny brak apetytu. Całymi dniami leżałem z zamkniętymi oczami. Po 15 minutach patrzenia w sufit powieki same opadały…

Joachim Marx przyszedł na świat w 1944 roku w Gliwicach. W latach 1966-1975 zagrał w 23 meczach i strzelił w nich 10 goli. W 1972 roku zdobył złoto igrzysk olimpijskich z kadra prowadzoną przez Kazimierza Górskiego. W Polsce bronił barw Gwardii Warszawa i Ruchu Chorzów (dwa mistrzostwa i jeden Puchar Polski). Później grał za granicą w RC Lens. W latach 1975-1979 strzelił dla francuskiego klubu 38 bramek.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.