Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Angielskie kluby zgodne ws. dokończenia ligi. Arsenal wydał specjalne oświadczenie

Angielskie kluby są zgodne, żeby nie rozgrywać meczów na początku maja. W piątek odbyły się rozmowy, po których zapadła decyzja o bezterminowym zawieszeniu rozgrywek. Władze Arsenalu wydały także oświadczenie, w którym wspierają dokończenie obecnego sezonu.

W piątek miało miejsce spotkanie władz klubów Premier League, EFL, a także Super Ligi i FA Championship kobiet. Podczas konferencji działacze byli zgodni przede wszystkim w braku zgody na wznowienie rozgrywek na początku maja. To miałoby się wydarzyć zgodnie z tymczasowymi decyzjami angielskiej federacji, która wstrzymała je do 30 kwietnia. Po spotkaniu podjęto jednak decyzję o bezterminowym zawieszeniu wszystkich lig. 

Zobacz wideo Mroczek: Normalne rodziny nie zarabiają takich pieniędzy, ale piłkarze działali w innej rzeczywistości

Kluby w Anglii zgodne: bez meczów na początku maja

Władze Arsenalu opowiedziały się po stronie dokończenia sezonu 2019/2020 Premier League. Jak twierdzą w wydanym oświadczeniu, miałoby to "podtrzymać uczciwość rozgrywek". "Oczywiście chcemy do nich wrócić tylko w zgodzie z decyzjami rządu i zaleceniami służb medycznych" - czytamy w komunikacie. 

Wsparcie dla walki z koronawirusem i niższych lig

W komunikacie dowiadujemy się także, że w piątek kluby zgodziły się na przeznaczenie kwoty 125 milionów funtów na wsparcie niższych lig, w których straty z dni meczowych są kluczowe i będą wyższe niż w komercyjnych rozgrywkach. Natomiast 20 milionów funtów zostanie przekazane na walkę z epidemią koronawirusa w kraju. 

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .