Premier League przedłużyła zawieszenie ligi! Liga przeniesie się do Chin? "To szalone"

Premier League oficjalnie poinformowało, że liga nie ruszy wcześniej niż 1 maja 2020 roku. Wiele wskazuje jednak na to, że na start rozgrywek trzeba będzie poczekać zdecydowanie dłużej. W Wielkiej Brytanii już pojawił się pomysł, żeby przenieść rozgrywki... do Chin, które są obecnie najbezpieczniejszym krajem świata. - To szalone - mówi prezes jednego z klubów w rozmowie z "The Athletic".

Koronawirus sieje spustoszenie w całym świecie futbolu. Choroba Covid-19 dotknęła już ponad miliona osób na całym świecie, a ponad 50 tysięcy z nich zmarło. Wszystkie najlepsze ligi w Europie zostały zawieszone, a mecze odbywają się właściwie tylko w lidze białoruskiej.

Dziś Premier League podjęło decyzję, że ich liga nie wystartuje wcześniej niż na początku maja. Pierwotnie sezon został zawieszony tylko do 4 kwietnia, więc teoretycznie kluby musiałyby wrócić do gry już w ten weekend. 

 

Okazuje się jednak, że kibice nie powinni spodziewać się tego, że liga ruszy na początku maja. W piątkowym oświadczeniu ogłoszonym na spotkaniu akcjonariuszy Premier League podano, że liga zostanie wznowiona nie wcześniej niż na początku maja, ale główne zastrzeżenie jest takie, że można będzie grać dopiero, jak będzie to "bezpieczne i właściwe".

Liga uzgodniła także warunkowe obniżenie pensji piłkarzom. - Kluby Premier League jednogłośnie ustaliły, że skonsultują się ze swoimi piłkarzami warunkową obniżkę i odroczenie sięgającą 30 procent rocznej pensji - czytamy w oświadczeniu. 

Premier League przeniesie się do Chin?

W Wielkiej Brytanii pojawiają się jednak kolejne pomysły dogrania sezonu. Jak twierdzi prestiżowy magazyn "The Athletic", pojawiła się idea dogrania sezonu Premier League w Chinach! Mimo że to w Chinach rozpoczęła się epidemia koronawirusa, to obecnie kraj jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie. 

Problem może być jednak taki, że obecnie Chiny notują najwięcej przypadków właśnie wśród osób z zagranicy, a kraj zamknął się na przyjezdnych. Kluby Premier League też uznają ten pomysł za nieco szalony. - To bez sensu i szalone. Pomysł nie zostanie zaakceptowany przez większość. - miał skomentować jeden z szefów klubów grających w Premier League.

Więcej o: