Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kicker: 13 niemieckich klubów może zbankrutować! Większość wytrzyma do maja

Jak informuje niemiecki Kicker.de, sytuacja ekonomiczna wielu klubów w pierwszej i 2. Bundeslidze jest zła jak nigdy wcześniej. Aż trzynastu klubom grozi bankructwo. Większości z nich, już w maju.

13 z 36 profesjonalnych klubów w tym znalazło się na krawędzi bankructwa z powodu pandemii koronawirusa sars-cov-2. Ten przerażający wynik jest efektem inwentaryzacji 36 klubów, które zostały przeprowadzone w związku z kryzysem. Informacje te zostały przedstawione w czasie wtorkowej telekonferencji DFL (Deutsche Fußball Liga). DFL dwa tygodnie wcześniej poprosiło kluby o przygotowanie takiego zestawienia. 

13 klubów zagrożonych

Kicker dodaje, że chodzi prawdopodobnie o cztery kluby z Bundesligi oraz dziewięć klubów z zaplecza. Wiele wskazuje na to, że w maju siedem zespołów w 2. Bundeslidze będzie zmuszonych do zgłoszenia wniosku o upadłość. Stanie się tak, jeśli do tego czasu nie uda się rozpocząć ligi, a do klubów nie wpłynie czwarta część pieniędzy z tytułu praw telewizyjnych. Dwa kolejne zespoły będą to musiały zrobić w czerwcu. 

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20

W Bundeslidze wygląda to tak, że jeden klub jest w naprawdę dużym niebezpieczeństwie i płynność finansową utrzyma tylko do maja. Niestety, trzy kolejne w czerwcu mogą potrzebować wyznaczenia syndyka masy upadłościowej.

Niemcy dodają, że na wirtualnym walnym zgromadzeniu DFL we wtorek postanowiono między innymi dostosować procedurę licencyjną, aby nie było karania zespołów ujemnymi punktami, jeśli zostanie otwarte postępowanie upadłościowe. Miast standardowych minus dziewięciu punktów, liga odejmie tylko minus 3.