Belgia odpowiedziała na groźby UEFA wykluczenia z europejskich pucharów

Belgijska federacja piłkarska i Pro League twierdzą, że nie będą zmuszać piłkarzy swoich drużyn do gry przy zagrożeniu przez epidemię koronawirusa. Według Sky Sports poinformowały UEFA, że nie przekona się ich do tego nawet pod groźbą kary wykluczenia z europejskich pucharów.

W piątek doszło do wideokonferencji pomiędzy belgijską federacją, władzami rozgrywek - Pro League i przedstawicielami UEFA. Dzień wcześniej opublikowano oświadczenie, w którym rekomenduje się zakończenie ligi w Belgii i uznanie za mistrza lidera tabeli rozgrywek w momencie ich wstrzymania - Club Brugge. Tego nie chce UEFA, która każe krajom zrzeszonym czekać na zaproponowane przez organizację rozwiązania - nie wyklucza grania w lipcu. To właśnie w tym celu przesunięto mistrzostwa Europy na 2021 rok.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Wszystko się zmieni. Będziemy bali się innych ludzi

W Belgii nie chcą grać dalej. UEFA wykluczy ich kluby z europejskich pucharów?

Przedstawiciele władz belgijskiej piłki chcieliby wypełnić swoje postanowienia i są do tego przekonani w tym stopniu, że nie przekonają ich nawet działania UEFA. Według Sky Sports europejska federacja mogłaby nawet zabronić drużynom z Belgii udziału w Lidze Mistrzów i Europy, ale i to nie jest argumentem dla Belgów w obliczu zagrożenia epidemii koronawirusa

Kolejne spotkanie zarządzających ligą oraz belgijską federacją ma się odbyć w przyszłym tygodniu. UEFA jest skupiona na tym, żeby nie robić wyjątków w przyjętych założeniach - oczekiwaniu na możliwość wznowienia lig, co miałoby odbyć się wspólnie, w zgodzie pomiędzy poszczególnymi krajami. Zezwolenie na inne decyzje w Belgii mogłoby negatywnie wpłynąć na pozostałe federacje, które też chciałyby podjąć pewne decyzje w kierunku ograniczenia strat finansowych. 

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: