Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2020 może zmienić format. UEFA rozmawia z gospodarzami

Przełożenie mistrzostw Europy na 2021 wprowadził sporo zamieszania. UEFA musi porozumieć się z gospodarzami turnieju na temat formatu imprezy. - Chcielibyśmy, aby format turnieju pozostał bez zmian, dlatego rozmawiamy ze wszystkimi gospodarzami - napisała UEFA w oficjalnym komunikacie.

UEFA zdecydowała się przełożyć mistrzostwa Europy z powodu pandemii koronawirusa na 2021 rok. Ta decyzja rozpoczęła dyskusję dotyczącą możliwej zmiany formatu turnieju, m.in. rozegrania go w jednym kraju zamiast w dwunastu. Europejska federacja wydała w tej sprawie oficjalny komunikat, w którym potwierdza, że rozważa wiele możliwości.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

- Każdy z gospodarzy musi teraz potwierdzić, że chce nadal gościć mecze w swoim kraju. Jeśli ktoś chce z tego prawa zrezygnować, ma teraz odpowiedni termin, aby zgłosić się do UEFA. Pod uwagę jest teraz branych wiele możliwości - powiedział w rozmowie z "Welt am Sonntag" Philipp Lahm, ambasador Euro 2020 w Monachium.

Boniek: Wróci jeszcze temat Euro rozgrywanego w jednym kraju

- Przełożenie Euro to taktyka obronna. Uważam, że turniej w przyszłym roku też jest w pewien sposób zagrożony, bo jego formuła przewiduje rozgrywki w 12 państwach, a dziś nikt nie może powiedzieć, czy za rok w tych krajach problem zarazy zniknie. UEFA nie miała innego wyjścia, jak przełożyć imprezę, ale wydaje mi się, że wróci jeszcze temat tego Euro rozgrywanego w jednym kraju. To byłaby bezpieczniejsza opcja, ale to tylko moje prywatne zdanie i nie chcę na ten temat głośno się wypowiadać - mówił tuż po przełożeniu turnieju Zbigniew Boniek. Teraz wydaje się, że jego pomysł może stać się realny.

Więcej o:
Komentarze (3)
Euro 2020 może zmienić format. UEFA rozmawia z gospodarzami
Zaloguj się
 • aron2004

  Oceniono 1 raz 1

  Powinno się rozegrać Euro na Węgrzech

 • koenzymq10

  0

  W Korei Pólnocnej, Kim chętnie ugości.

 • hienawtrampkach

  0

  Zmieńcie format na sprężynowe piłkarzyki z metalowa kulką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX