Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bezwzględny pomysł na dokończenie sezonu Bundesligi: masz zdrowych 15 piłkarzy, grasz. Inaczej walkower

Szybkie testy dla piłkarzy co trzy dni, kwarantanna nie dla całych drużyn, tylko dla zakażonych piłkarzy. I granie, póki w kadrze jest dwóch bramkarzy i trzynastu piłkarzy z pola - tak telewizja MDR przedstawia pomysł grupy ekspertów opracowujących dla Bundesligi plan dokończenia sezonu.

We wtorek kluby Bundesligi podczas przeprowadzonego zdalnie głosowania ustaliły, że zawieszają sezon do 30 kwietnia, ale spróbują wrócić do gry w pierwszy lub drugi weekend maja (od początku przyszłego tygodnia kluby Bundesligi mogą podejmować próby grupowych treningów w tych landach, w których zezwolą na takie treningi władze publiczne).

Przedziwny pomysł na dokończenie sezonu Bundesligi

Ligowa spółka DFL powołała w tym celu zespół ekspertów medycznych. Reporterzy programu „Sport im Osten” w telewizji MDR opisali pierwsze ustalenia tego zespołu. Gdy wrócą rozgrywki , piłkarze mieliby być testowani na obecność koronawirusa co trzy dni. Przypadek pozytywny oznaczałby kwarantannę nie dla całej drużyny, tylko dla zakażonego piłkarza. Dopóki w kadrze byłoby dwóch zdrowych bramkarzy i 13 piłkarzy z pola, klub miałby obowiązek gry. Jeśli mimo to odmówiłby gry, oddawałby mecz walkowerem. DFL na razie nie odpowiedziała na prośbę agencji DPA o komentarz do tego pomysłu.

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Pomysł na dogranie La Ligi 

W środę wyciekł też plan dokończenia sezonu w Hiszpanii. Do dokumentu opracowanego przez ligową spółkę dotarło radio Cope. I tam też po wykryciu przypadku koronawirusa zakłada się izolację tylko zakażonego. Ale też niezwłoczne badanie całej drużyny i sztabu, a potem codzienne kontrole, oraz dezynfekcję ośrodka treningowego . Plan zakłada izolację drużyn w ośrodkach razem z niezbędnym, ograniczonym do minimum personelem i kilka etapów powrotu: treningi indywidualne, potem w grupach ośmioosobowych i wreszcie z całą kadrą. Elementem planu są też testy na koronawirusa dla wszystkich piłkarzy i personelu oraz członków rodzin, których chcieliby mieć przy sobie w ośrodku na 72 godziny przed rozpoczęciem zgrupowania. Oraz wyselekcjonowanie tych, którzy już przeszli koronawirusa i mogli nabyć odporność. Plan ma kilkanaście stron z detalicznymi instrukcjami, jak często i czym należy myć ręce, jak dezynfekować pomieszczenia. 

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Komentarze (29)
Bezwzględny pomysł na dokończenie sezonu Bundesligi: masz zdrowych 15 piłkarzy, grasz. Inaczej walkower
Zaloguj się
 • kiviqr

  Oceniono 13 razy 13

  A moze grac do upadlego - ostatni gladiator wygrywa

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 7 razy 7

  Naprawdę niesamowite co żądza pieniądza robi z człowiekiem. Zastanawiam się, czy to nie jedna z ostatnich szans dla ludzkości, żeby się opamiętać.

 • rob.eko1

  Oceniono 7 razy 7

  Money ,money, money...

 • jur51

  Oceniono 3 razy 3

  Titanik - ludzie umierają a orkiestra gra - kretyni.

 • szuszu1983

  Oceniono 2 razy 2

  Absolutnie poroniony pomysł. Pieniadzę rządzą to jedno, ale! Drugą i dużo ważniejszą sprawą wydaje się dalszy podział społeczeństwa! Ci, którzy pracują w telewizji, sporcie itp. tzw. ludzie znani, traktowani na innych warunkach niż ludzie tzw. normalni - Ci mają siedzieć w domu i płacić podatki. Póki Państwa nie ogłoszą złagodzenia rygorów - ligi powinny stać.

 • el.pistolero

  Oceniono 4 razy 2

  Niech rzucą kostką albo monetą. Taka sama sztuka dla sztuki jak pomysł dokończenia sezonu opisany w artykule.

 • astachanowicz

  Oceniono 2 razy 2

  "Detaliczne instrukcje"? Serio? A co z instrukcjami hurtowymi?

 • januszek1966

  Oceniono 1 raz 1

  Naprawdę niesamowite co żądza pieniądza robi z człowiekiem.
  Redaktorzyna @Paweł Wilkowicz sprzeda chocby najglupszy pomysl, ktory (choc w Bundeslidze nie ma zadnych szans na realizacje) uda mu sie znalezc gdzies w sieci.
  Ot prostytutek dziennikarski.

 • clownterror13

  Oceniono 1 raz 1

  Albo niech zarazeni graja .....np. po 6 pilkarzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX