Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Barcelony przerażony tym, co się dzieje w Hiszpanii w czasie pandemii

- Cały czas towarzyszy mi dziwne, przerażające uczucie. Bycie w domu każdego dnia, śledzenie informacji o umierających ludziach. To naprawdę okropne - powiedział Arturo Vidal cytowany przez dziennik "Marca".

95 tysięcy zakażeń i niemal 10 tysięcy ofiar śmiertelnych tak prezentuje się bilans koronawirusa w Hiszpanii. W tym momencie sport schodzi na dalszy plan, ale część piłkarzy stara się wspomóc społeczeństwo w walce z pandemią. Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo wpłacili pieniądze na szpitale, a Arturo Vidal z Barcelony wspiera swoich rodaków. Pomocnik rozpoczął zbiórkę funduszy na Czerwony Krzyż w Chile.

Zobacz wideo Gikiewicz o sytuacji w Jordanii: Stan wojenny, a ludzie wychodzą na balkony i rzucają kwiaty

- Cały czas towarzyszy mi dziwne, przerażające uczucie. Bycie w domu każdego dnia, śledzenie informacji o umierających ludziach. To naprawdę okropne. Ciągle się martwię i czuję się jak w koszmarze, w którym jest coraz gorzej. (...) Czuję smutek, bo nikt nie wie, kiedy to się skończy. Nigdy nie myślałem, że coś takiego może się wydarzyć - powiedział Vidal cytowany przez dziennik "Marca".

Anulowanie sezonu w Hiszpanii coraz bardziej prawdopodobne

Jeszcze kilka tygodni temu koniec sezonu był planowany na maj. W tej chwili ten termin jest już nierealny, a coraz bardziej prawdopodobne staje się anulowanie obecnych rozgrywek. Zdaniem "Marki" stanie się tak, gdy liga nie zacznie grać do 27 czerwca.

Sezon w La Liga został przerwany na 11 kolejek przed końcem. Prowadzi Barcelona, która ma dwa punkty przewagi nad Realem Madryt.