"Liga jest martwa". Dyrektor Ajaksu wkurzony decyzjami UEFA: Są jak Donald Trump

Marc Overmars uważa, że władze UEFA i holenderskiej federacji piłkarskiej zachowują się jak prezydent USA Donald Trump. - Eredivisie jest już martwa, życie jest ważniejsze. Piłkarze się boją - mówi Overmars.

Dyrektor Ajaksu Amsterdam Marc Overmars wyraził zdumienie planami władz holenderskiej piłki. Federacja (KNVB) wydała po środowej wideokonferencji UEFA oświadczenie, że stosując się do ostatnich zaleceń, zamierza dokończyć sezon ligowy. UEFA poinformowała w środę, że liczy, iż krajowe rozgrywki zostaną wznowione. Zdaniem holenderskiej federacji, UEFA oczekuje, że sezony w ligach krajowych zostaną dokończone do 3 sierpnia. 

Zobacz wideo Marcin Gortat o sytuacji na Florydzie: Jest kompletnie inaczej niż przed potężnym huraganem:

Były piłkarz Barcelony krytykuje UEFA i Eredivisie

- Mam duże trudności ze zrozumieniem tego. Myślałem, że władze KNVB podejmą niezależną decyzję i nie będą się chować za UEFA - powiedział Overmars w rozmowie z "Telegraaf". Były piłkarz Barcelony uważa, że liga holenderska nie jest tak uzależniona od dochodów z praw telewizyjnych jak LaLiga czy Premier League i nie musi na siłę wznawiać rozgrywek. 

- Liga jest martwa, a życie jest ważniejsze. UEFA i Eredivisie są jak prezydent USA Donald Trump, który jeszcze tydzień temu myślał, że gospodarka jest ważniejsza niż koronawirus. Piłkarze się boją. Byłem piłkarzem i wiem, że byłbym szczęśliwy, gdyby zapadła decyzja o zakończeniu ligi już teraz - dodał Overmars

Liga holenderska została zawieszona w marcu. W czwartek KNVB ma się naradzić z klubami nad możliwymi scenariuszami wydarzeń w Eredivisie. "Algemeen Dagblad" pisze, że stanowisko Overmarsa zdenerwowało działaczy wielu klubów. Ajax jest w grupie ośmiu z 18 klubów ligi, które rzeczywiście chciałyby zakończenia sezonu już teraz. Ale jest też duża grupa przeciwników, którzy uważają, że Ajax, jako lider ligi, ma w zakończeniu ligi interes. A kluby będące dziś w grupie spadkowej, czy wicelider AZ Alkmaar, który ma w tabeli tyle samo punktów co Ajax, mają prawo do zupełnie innego stanowiska.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: