Gwiazdy Premier League nie pomogą słabszym klubom. Krytyka z Londynu

Gwiazdy Premier League nie zgodziły się na przekazanie części swoich wynagrodzeń na pomoc słabszym klubom. - To najlepiej opłacani zawodnicy powinni być pierwszymi, którzy poświęcą swoje wynagrodzenia - mówi burmistrz Londynu, Sadiq Khan.

Rozgrywki piłkarskie w Wielkiej Brytanii zostały zawieszone do 30 kwietnia. Sytuacja na Wyspach pogarsza się i prawdopodobnie zawodnicy nie będą mogli grać także w maju. To problem dla wszystkich klubów, ale szczególnie duży dla mniejszych z niższych lig. Władze angielskiej piłki udostępniły specjalny funduszom dla nich w wysokości 50 mln funtów.

Zobacz wideo Radosław Murawski o sytuacji w Turcji: Ludzie patrzyli na mnie, jakbym był chory. Śmiali się

Burmistrz Londynu krytycznie o zachowaniu gwiazd Premier League

Jak informuje "Daily Star", gwiazdy Premier League nie zgodziły się na przekazanie części swoich pensji na pomoc słabszym klubom. Zostały za to skrytykowane przez burmistrza Londynu, Sadiqa Khana. - Najlepiej opłacani zawodnicy w Premier League to ludzie, którzy mogą ponieść największe obciążenia i powinni być pierwszymi, którzy poświęcą swoje wynagrodzenia. To oni, a nie sprzedawcy programów meczowych czy osoby prowadzące catering stadionowy powinni pomóc w tej sytuacji - twierdzi Khan cytowany przez "Daily Star".

Niektóre gwiazdy ligi angielskiej zarabiają nawet 200 tys. funtów tygodniowo. Zdaniem Khana mają one najprawdopodobniej wystarczające oszczędności, by podzielić się z innymi. - Wielu pracowników klubowych żyło zupełnie inaczej niż piłkarze, z tygodnia na tydzień - dodał burmistrz Londynu.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: