FIFA planuje wielką pomoc dla całej piłki nożnej. 2,7 miliarda dolarów

FIFA pracuje nad dużym planem dotyczącym wsparcia finansowego dla wszystkich organizacji piłkarskich na całym świecie. Ma on związek z pandemią koronawirusa. Projekt nosi nazwę piłkarskiego "planu Marshalla" - możemy przeczytać na portalu sportbusiness.com.

Cały projekt swoją nazwą nawiązuje do historycznego pakietu wsparcia finansowego ze strony USA dla Europy po II wojnie światowej. 

Zobacz wideo Gikiewicz o sytuacji w Jordanii: Stan wojenny, a ludzie wychodzą na balkony i rzucają kwiaty

FIFA zamierza uruchomić "plan Marshalla" dla futbolowego świata

Jedna z grup roboczych FIFA pracuje nad strategią, która pozwoli wesprzeć finansowo wiele organizacji piłkarskich na całym świecie. Rzecznik FIFA powiedział, że "istnieją poważne problemy finansowe z powodu wybuchu pandemii koronawirusa" - Grozi ona zakłóceniem i osłabieniem zdolności związków członkowskich FIFA innych organizacji piłkarskich, takich jak ligi i kluby, do rozwijania, finansowania i prowadzenia działań piłkarskich na wszystkich szczeblach: zawodowym, amatorskim, młodzieżowym i  nieprofesjonalnych, młodzieżowych i oddolnych - oznajmił rzecznik organizacji, cytowany przez portal sportbusiness.com

Stabilna sytuacja finansowa FIFY sprawia, że jest w stanie pomóc innym. Mówi się, że dysponuje ona rezerwami w wysokości 2,7 mld dolarów. Większość zawodów piłkarskich na całym świecie zostało zawieszonych z powodu pandemii koronawirusa. W ubiegłym tygodniu poinformowano, że grupa robocza Fifa Covid-19 omawiała plan wsparcia dla zawodników i trenerów, wymagając przedłużenia ich kontraktów do końca opóźnionych sezonów piłkarskich.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: