Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA planuje wielką pomoc dla całej piłki nożnej. 2,7 miliarda dolarów

FIFA pracuje nad dużym planem dotyczącym wsparcia finansowego dla wszystkich organizacji piłkarskich na całym świecie. Ma on związek z pandemią koronawirusa. Projekt nosi nazwę piłkarskiego "planu Marshalla" - możemy przeczytać na portalu sportbusiness.com.

Cały projekt swoją nazwą nawiązuje do historycznego pakietu wsparcia finansowego ze strony USA dla Europy po II wojnie światowej. 

Zobacz wideo Gikiewicz o sytuacji w Jordanii: Stan wojenny, a ludzie wychodzą na balkony i rzucają kwiaty

FIFA zamierza uruchomić "plan Marshalla" dla futbolowego świata

Jedna z grup roboczych FIFA pracuje nad strategią, która pozwoli wesprzeć finansowo wiele organizacji piłkarskich na całym świecie. Rzecznik FIFA powiedział, że "istnieją poważne problemy finansowe z powodu wybuchu pandemii koronawirusa" - Grozi ona zakłóceniem i osłabieniem zdolności związków członkowskich FIFA innych organizacji piłkarskich, takich jak ligi i kluby, do rozwijania, finansowania i prowadzenia działań piłkarskich na wszystkich szczeblach: zawodowym, amatorskim, młodzieżowym i  nieprofesjonalnych, młodzieżowych i oddolnych - oznajmił rzecznik organizacji, cytowany przez portal sportbusiness.com

Stabilna sytuacja finansowa FIFY sprawia, że jest w stanie pomóc innym. Mówi się, że dysponuje ona rezerwami w wysokości 2,7 mld dolarów. Większość zawodów piłkarskich na całym świecie zostało zawieszonych z powodu pandemii koronawirusa. W ubiegłym tygodniu poinformowano, że grupa robocza Fifa Covid-19 omawiała plan wsparcia dla zawodników i trenerów, wymagając przedłużenia ich kontraktów do końca opóźnionych sezonów piłkarskich.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .