Wiadomo, kiedy może wrócić Liga Mistrzów. UEFA wyznacza nowy termin

UEFA liczy, że krajowe rozgrywki zostaną wznowione i zakończone do końca czerwca. Dopiero gdy już poznamy ostateczne wyniki, to w lipcu i sierpniu dokończone zostaną rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy - informuje niemieckia telewizja ZDF.

Nikaragua, Burundi, Tadżykistan i Białoruś - tylko w tych państwach są wciąż rozgrywane piłkarskie mecze. Świat sportu został sparaliżowany przed pandemię koronawirusa. Ale to, że teraz nie da się grać, nie oznacza wcale, że sytuacja się nie zmieni. Taką nadzieję mają przedstawiciele UEFA. W środę europejska centrala przekazała federacjom krajowym informację, że liczy na to, że rozgrywki krajowe zostaną dokończone do końca czerwca. Na ten czas zostaną zawieszone rozgrywki międzynarodowe, takie jak Liga Europy i Liga Mistrzów, które miałyby wrócić dopiero w lipcu lub sierpniu. Ale na pewno przed jesienią - informuje niemiecki dziennikarz Markus Harm z ZDF. 

UEFA poinformowała, że baraże, które wyłonią czterech ostatnich uczestników przełożonych na 2021 rok mistrzostw Europy, odbędą się w najwcześniej w dniach 3-8 września.

Zobacz wideo EURO przełożone!

Co słychać w poszczególnych krajach?

W każdym kraju toczy się burzliwa debata. Na przykład w Anglii: część klubów Premier League chce zakończenia obecnego sezonu w trybie natychmiastowym. I dopiero, gdy pandemia koronawirusa się wyraźnie uspokoi, piłkarze mieliby wrócić na boisko i powtórzyć cały sezon - donosi "The Athletic". We Włoszech również toczy się dyskusja. Niewiele wskazuje, że liga włoska zostanie wznowiona. Włoskie kluby na razie tylko wiedzą, że... nic nie wiedzą. Wg, nieoficjalnych źródeł są trzy możliwe scenariusze:

  • Klasyfikacją końcową zostanie uznana tabela po ostatniej pełnej kolejce [mistrzem - Juventus],
  • Sezon zostanie uznany za nieodbyty [mistrzem pozostaje Juventus].
  • Rozegranie fazy play-off o scudetto i fazy play-outs o utrzymanie się w Serie A

Z kolei dziennik "Marca" poinformował, że rozgrywki w La Liga muszą zostać wznowione najpóźniej 27 czerwca. Inaczej sezon nie zostanie dokończony.

Więcej o: