UEFA podała, kiedy Polska pozna ostatniego rywala w grupie ME 2021

Baraże, które wyłonią ostatnich uczestników przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy, odbędą się w najwcześniej na początku września - ogłosiła UEFA.

Dwa tygodnie temu zorganizowano telekonferencję UEFA, na której zdecydowały się losy europejskiej piłki w tym sezonie. Choć jeszcze w lutym UEFA zapewniała, że nie planuje przekładać Euro 2020, które miało odbyć się w 12 krajach. Sytuacja była  jednak bardzo dynamiczna i kryzysowa. Mistrzostwa Europy mają odbyć się w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku.  W czerwcu 2021 roku miały się odbyć także mecze eliminacyjne do MŚ 2022, ale w związku z przesunięciem Euro zostaną one rozegrane w innym terminie.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone. Co czeka kibiców?

Biało-czerwoni w ramach grupy E zmierzą się w Bilbao oraz w Dublinie z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażu B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia).

Kto jeszcze może awansować na Euro 2020?

  • Baraże D: Gruzja, Białoruś, Macedonia Płn., Kosowo (o awans do grupy C)
  • Baraże C: Szkocja, Izrael, Norwegia, Serbia (o awans do grupy D)
  • Baraże A: Islandia, Rumunia, Bułgaria, Węgry (o awans do grupy F)

Grupy Euro 2021 znajdziecie TU.

UEFA poinformowała, że baraże, które wyłonią czterech ostatnich uczestników przełożonych na 2021 rok piłkarskich mistrzostw Europy, odbędą się w najwcześniej w dniach 3-8 września.  Pierwotnie baraże miały się odbyć w dniach 26-31 marca,

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: