Media: Juventus rozważa sprzedaż Cristiano Ronaldo, chyba że zgodzi się na warunek

Przyszłość Cristiano Ronaldo w Turynie stanęła pod znakiem zapytania. Juventus rozważa sprzedaż swojej gwiazdy, aby złagodzić skutki strat finansowych.

W sobotę Juventus Turyn zakomunikował, że doszedł do porozumienia z drużyną w sprawie redukcji zarobków. Piłkarze i trenerzy zrezygnowali z wypłat za marzec, kwiecień, maj i czerwiec. W ten sposób Stara Dama zaoszczędzi 90 mln euro.

Zobacz wideo Najlepsze gole Cristiano Ronaldo w Serie A w sezonie 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Juventusu nie stać, by wypłacać pensje Ronaldo

To może jednak nie być koniec oszczędności, bo jak donosi włoski dziennik "Il Messaggero", Juventus rozważa sprzedaż swojej gwiazdy. Na pensję Portugalczyka klub rocznie wydaje aż 54 mln euro. To może się okazać za dużo. Tym bardziej że w Turynie zdają sobie sprawę, że na sprzedaży 35-letniego Ronaldo, z którym związani są kontraktem do czerwca 2022 roku, mogą jeszcze zarobić. Szacują, że około 60 mln euro.

Ale w Juventusie rozważają jeszcze jeden scenariusz: przedłużenie umowy z Ronaldo o kolejny rok przy jednoczesnym obniżeniu zarobków.

Ronaldo krytykowany za zachowanie w trakcie kwarantanny

Ronaldo od kilku tygodni przebywa w Portugalii. Gwiazdor Juventusu dostał zgodę od klubu, by polecieć na Maderę, gdzie mieszka jego matka i która na początku marca przeszła operację po udarze mózgu. Teraz spada jednak na niego fala krytyki, bo nie wszystkim podobają się posty, które Ronaldo zamieszcza w mediach społecznościowych.

- Powiedział, że wraca do Portugalii z powodu chorej matki, a teraz pokazuje się wyłącznie na zdjęciach, gdzie opala się przy basenie. Na dodatek w towarzystwie innych ludzi - skrytykował Ronaldo na antenie Radio Punto Nuovo były prezes Juventusu Giovanni Cobolli Gigli.

Ronaldo trafił do Turynu w połowie 2018 roku. Juventus zapłacił za niego Realowi Madryt 100 mln euro.

Więcej o: