Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny klub ekstraklasy obcina wypłaty piłkarzom i trenerowi

Wisła Płock obniża zarobki pierwszej drużyny. Piłkarze oraz trener - Radosław Sobolewski - zgodzili się na cięcia w wysokości 50 procent.

W piątek Rada Nadzorcza Ekstraklasy podjęła uchwałę, która umożliwiła klubom obniżenie płac piłkarzy nawet o 50 procent (jednak do kwoty nie niższej niż 10 tys. zł brutto). Obniżki miałyby obowiązywać od 14 marca do pierwszego meczu ligowego, ale nie dłużej niż do zakończenia sezonu lub do 30 czerwca.

Zobacz wideo Ile powinni zarabiać piłkarze Ekstraklasy, gdy nie grają?

Wisła Płock obniża zarobki pierwszej drużyny

We wtorek dowiedzieliśmy się, że na taki ruch zdecydowała się Wisła Płock. Po rozmowach z zarządem klubu podstawowe wynagrodzenie wszystkich członków drużyny oraz pierwszego trenera - Radosława Sobolewskiego - zostanie obniżone o 50 procent.

- W tej kryzysowej sytuacji zagrażającej funkcjonowaniu klubów piłkarskich nasz zespół wykazał się zrozumieniem. Szybko też doszliśmy do porozumienia. Aktualnie wprowadzamy plan oszczędnościowy, który ma na celu przetrwanie tego bardzo ciężkiego okresu - powiedział prezes Jacek Kruszewski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Decyzja o niższym wynagrodzeniu obowiązywać będzie do czasu rozegrania pierwszego z zaległych spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy, bądź do dnia 30 czerwca 2020 roku.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .