Niespodziewane słowa reprezentanta Polski. "Wyobrażam sobie, co ludzie będą mówili"

- Nie chcemy krótszego sezonu, ponieważ wyobrażam sobie, co ludzie będą mówili. Czujemy się mocni i wiemy, że jesteśmy w stanie awansować na pełnym dystansie. Chcemy wygrać sezon złożony z 46 kolejek, a nie z 37 i słuchać, że koronawirus nam pomógł - powiedział pomocnik Leeds United, Mateusz Klich.

Leeds United jest o krok od awansu do Premier League. Zespół prowadzony przez Marcelo Bielsę jest liderem Championship i na dziewięć kolejek przed końcem rozgrywek ma siedem punktów przewagi nad trzecim w tabeli Fulham. Bezpośredni awans do Premier League wywalczą dwie najlepsze drużyny, a zespoły z miejsc 3-6 zagrają w barażach.

Zobacz wideo Klich: Nie ma lepszej ligi niż Premier League. Chciałbym tam zagrać

Chociaż dla Leeds awans do Premier League byłby powrotem na ten poziom po 16 latach przerwy, to niespodziewane słowa wypowiedział grający w tym zespole reprezentant Polski, Mateusz Klich. - Mam nadzieję, że nie awansujemy po 37 kolejkach, nie potrzebujemy tego. Chciałbym zagrać jeszcze dziewięć meczów i dokończyć sezon - powiedział Polak, cytowany przez portal leeds-live.co.uk.

- Nie mam pojęcia jak to uczynić. Potrzebujemy trzech tygodni, maksymalnie miesiąca. Możemy gdziekolwiek wyjechać. Możemy pojechać do Dubaju i tam dokończyć sezon. Możemy to zrobić gdziekolwiek indziej. To bardzo trudna sytuacja, ale na szczęście są ludzie, którzy wiedzą lepiej ode mnie, jak sobie z nią poradzić - dodał.

Klich: Nie chcemy awansu po krótszym sezonie

- Po prostu chcemy dokończyć sezon. Każdy z nas chce rozegrać dziewięć meczów i wywalczyć awans po 46 kolejkach. Nikt nie chce awansować już teraz. Jesteśmy w dobrej formie, wygraliśmy pięć meczów z rzędu. Nikt w zespole nie chciał przerwania rozgrywek, ale rozumiemy, jak trudna jest to sytuacja. 

- Nie chcemy krótszego sezonu, ponieważ wyobrażam sobie, co ludzie będą mówili. Czujemy się mocni i wiemy, że jesteśmy w stanie awansować na pełnym dystansie. Chcemy wygrać sezon złożony z 46 kolejek, a nie z 37 i słuchać, że koronawirus nam pomógł - zakończył Klich.

Reprezentant Polski w obecnym sezonie wystąpił łącznie w 39 meczach, w których strzelił pięć goli i zanotował cztery asysty.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: