Włosi zachwyceni gestem Arkadiusza Milika. "Lepiej go pochwalić za wspaniałą akcję"

- Wspaniała akcja charytatywna Arkadiusza Milika - chwali Polaka Umberto Chiariello, włoski dziennikarz, cytowany przez portal areanapoli.it.

Restauracja Arkadiusza Milika "Food & Ball" włączyła się do akcji "Wzywamy Posiłki" i rozpoczęła przygotowywanie zestawów obiadowych dla medyków, którzy walczą z koronawirusem. Lokal polskiego napastnika przygotowuje posiłki do zakładu opieki zdrowotnej MSWiA im. sierżanta Grzegorza Załogi, a także do Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego. - Zachęcamy do tego samego. Dobro wraca. Wierzymy, że wróci do każdego z nas! Pomimo zamkniętej restauracji, bardzo cieszymy się, że możemy w jakiś sposób pomóc" - napisali na Instagramie.com. Gest został zauważony także we Włoszech.

 - Arkadiusz Milik jest bliski odejścia z Napoli, ale teraz nie ma co o tym mówić. Lepiej go pochwalić za wspaniałą akcję charytatywną. Jego restauracja nakarmi potrzebujących - chwali Polaka Umberto Chiariello, włoski dziennikarz, cytowany przez portal areanapoli.it.

I dodaje: - W Neapolu oprócz Milika bardzo pomaga Lorenzo Insigne. Zaś właściciel Napoli, Aurelio De Laurentiis, żałuje, że stracił okazję do zaangażowania się w pomóc. A to ważne, by zbliżyć Napoli do neapolitańczyków, tak jak we Florencji zrobił Rocco Commisso, właściciel Fiorentiny.

Zobacz wideo Top 5 goli Arkadiusza Milika w sezonie 19/20 [Eleven Sports]

Milik odejdzie?

Obecnie Polak zgarnia dwa i pół miliona euro rocznie. Według informacji "Corriere dello Sport" Napoli oferuje Milikowi podwyżkę o półtora mln euro. Jednak włoscy dziennikarze twierdzą, że napastnik wcale nie zamierza przedłużać kontraktu. Kwestią sporną wcale nie są pieniądze. Milik chce być podstawowym snajperem zespołu. Według Ciro Venerato z Rai Milik przekazał informację o planowanym odejściu władzom Napoli. Polak rozmawiał już z Atletico Madryt, a jego pozyskaniem zainteresowany jest również AC Milan. Spekuluje się także o Juventusie.

W tym sezonie - zawieszonym po 26 kolejkach - Milik strzelił dziewięć goli w 16 spotkaniach. Liderem w wyścigu po tytuł capocannoniere jest Ciro Immobile, autor 27 bramek. Napastnik Lazio wyprzedza Cristiano Ronaldo, który ma 21 trafień.

Więcej o:
Copyright © Agora SA