Jest plan na dokończenie Premier League! Telewizje naciskają, gigantyczne straty

Władze Premier League mają plan dokończenia rozgrywek tak, by kluby nie utraciły 762 mln funtów z tytułu praw telewizyjnych. - Nadawcy zachęcają do szybkich decyzji, bo tracą abonentów - informuje Daily Mail.

Jak informował serwis The Athletic, w przypadku niedokończenia sezonu 2019/2020 kluby Premier League mogą stracić łącznie aż 762 mln funtów z tytułu praw telewizyjnych. By do tego nie dopuścić, władze ligi angielskiej przygotowują plan wznowienia rozgrywek. 

Zobacz wideo Kibice torpedują plany dokończenia ekstraklasy. Prezes Lecha odpowiada: Pandemia się skończy

Plan dokończenia rozgrywek Premier League

Piłkarze mieliby wrócić do gry bez kibiców na początku maja, a sezon zakończyłby się w niedzielę 12 lipca. Aby uniknąć strat finansowych, rozgrywki muszą być dokończone najpóźniej do 16 lipca. - Nadawcy telewizyjni zachęcają władze Premier League do jak najszybszego podjęcia konkretnych decyzji, ponieważ w szybkim tempie tracą abonentów - informuje Daily Mail.

Propozycja zostanie szczegółowo omówiona podczas telekonferencji 20 klubów Premier League w piątek. Jest ona postrzegana jako najlepszy sposób na ograniczenie strat finansowych i potencjalnych zagrożeń prawnych spowodowanych pandemią koronawirusa. Nie jest jednak pewne, jak na ten plan zareagują władze Wielkiej Brytanii, które kilka dni temu ostrzegały, że kraj może pozostać w różnym stopniu sparaliżowany przez okres do sześciu miesięcy. Na tę chwilę rozgrywki Premier League są zawieszone do 30 kwietnia. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA