Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek: Nie martwimy się o miliony Polaków, a wszyscy mają pomagać wydmuszkom [SEKCJA PIŁKARSKA #41]

Zbigniew Boniek (prezes PZPN), Jarosław Mroczek (prezes Pogoni Szczecin) i Euzebiusz Smolarek (Prezes Polskiego Związku Piłkarzy) byli rozmówcami Pawła Wilkowicza w Sekcji Piłkarskiej! Głównym tematem była kontrowersyjna uchwała, pozwalająca na obniżanie kontraktów piłkarzy o połowę. Oglądaj program w poniższym materiale wideo.
Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (40)
Zbigniew Boniek: Nie zdajemy sobie sprawy, gdzie jesteśmy. Ludzie umierają [SEKCJA PIŁKARSKA #41]
Zaloguj się
 • grypser84

  Oceniono 19 razy 15

  to nie jest normalne aby dostawać 60 tyś. zł/m-c za kopanie piłki

 • donarturos1

  Oceniono 9 razy 9

  Czemu nie ma np. Polskiego Związku Murarzy czy Ślusarzy? Czemu wszyscy obchodzą się z kopaczami jak z jajkiem? Inne zawody nie mają takiego wsparcia!

 • andrzej.wald

  Oceniono 9 razy 9

  Jeżeli piłkarze mają instynkt samozachowawczy to podstawowe reguły kapitalizmu teraz z pewnością przyswoją. Albo zgodzą się na obniżkę pensji by ich pracodawcy czyli kluby mogły przetrwać ten kryzys albo zachowają "na papierze" swoje uposażenie i będą w przyszłości wierzycielami upadających klubów.

 • cmochall

  Oceniono 12 razy 8

  Zawiesic rozgrywki na dwa lata-moze *pilkarze* wroca na ziemie.Kluby zbankrutuja ? zadna strata -powstana nowe.

 • facio60

  Oceniono 5 razy 5

  Żaden problem z piłkarzami. Jeśli kluby, czy PZPN na to stać, to niech płacą kopaczom ile uważają. Natomiast jakakolwiek pomoc dla tej grupy zawodowej że strony państwa, jest wykluczona. Ich wynagrodzenia były bajeczne w skali Polski. To nie miejsce i czas na wsparcie milionerów. W takich czasach jak teraz, rolą państwa jest zapewnienie Egzystencji przeciętnemu Kowalskiemu, bo nie można dopuścić do tego, że rodziny nie będą miały za co kupić jedzenia. Powinna być zapewniona minimalna kwota dochodu i nic więcej. Firmy, o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania społeczeństwa - dofinansowane, jeśli zachodzi taka potrzeba. Należy poprze, jak największą liczbę masowych testów wydzielić ludzi, którzy mogą normalnie pracować a zagrożonych i chorych objąć kwarantanną. Tu idzie o być albo nie być polskiego społeczeństwa i państwa. Niemcy przygotowują taki program. Od ok. połowy kwietnia, 500 tys ludzi dziennie ma być poddanych testom. Oni zawsze słynęli z dobrej organizacji. A my tu o piłkarzach milionerach, z których pożytku zero.

 • grypser84

  Oceniono 3 razy 3

  ja ciężko pracuje w MPO i nikt o mnie się nie martwi...

 • cancro57

  Oceniono 3 razy 3

  Jak tu przeżyć za 10 tys. miesięcznie?! tyle zarabiają kopacze w III lidze.

 • antymemo

  Oceniono 7 razy 3

  Ludziom dorosłym i myślącym od dawna wiadomo, że piłka nożna jest grą o bardzo duże pieniądze przy pomocy piłki. Pieniądze oficjalne, półoficjalne i te jeszcze większe ... i tylko fanatykom kopanej oraz dzieciom wydaje się inaczej.
  Czy uda się powstrzymać tą finansową "bańkę" ?
  Wątpię, bo lobby jest równie potężne jak pieniądze. Pecunia non olet !

 • acer0

  Oceniono 2 razy 2

  Czas najwyższy mądrego prezesa wybrać. I czas najwyższy zmienić formę zatudnienie a wpolskich ligach. Zrobić to na wzór Norwegii gdzie piłkarz zatrudniany jest tak jak każdy pracownik na umowę o prace a nie na kosmiczne zarobki i nietykalność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX