Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielkie problemy klubów Premier League. Działacze Manchesteru United są jednak pewnie swego

Władze Manchesteru United są przekonane, że nie ma powodu do obniżenia wynagrodzeń z piłkarzy z powodu pandemii koronawirusa i kryzysu z nią związaną. Wcześniej na taki krok zdecydowało się kilka czołowych europejskich klubów, m.in. Juventus.

W ostatnich dniach wiele klubów zdecydowało się na obniżenie pensji swoim piłkarzom. Taką decyzję podjęli m.in. piłkarze Juventusu, którzy zgodzili się na zawieszenie ich wypłat za cały okres marzec-czerwiec. To pozwoli aktualnym mistrzom Włoch zaoszczędzić aż 90 milionów euro, co wyrówna straty związane z brakiem wpływów z m.in. dnia meczowego.

Zobacz wideo Kilka klubów ekstraklasy nie będzie chciało grać? Prezes Lecha: Nie wyobrażam sobie tego

Działacze Manchesteru United wierzą jednak, że w ich sytuacji finansowej nie będzie konieczności proszenia piłkarzy o odroczenie ich pensji. Zdają sobie sprawę z tego, że sytuacja jest dynamiczna i trzeba stale ją kontrolować, gdyż "Czerwone Diabły" mają aż 25 globalnych sponsorów, a także wielu partnerów regionalnych, którzy łącznie generują ponad 200 milionów funtów dochodu rocznie.

Większość klubów Premier League polega na zyskach właśnie z dni meczowych i pieniądzach z praw telewizyjnych, co przy obecnym zawieszeniu rozgrywek sprawia, że istnieje ogromne ryzyko problemów finansowych. W przypadku United, stanowią one jedynie połowie ich zarobków, przez co znacznie łatwiej działaczom rozwiązać problem braku wpływów z biletów i od telewizji.

Więcej o:
Komentarze (6)
Wielkie problemy klubów Premier League. Działacze Manchesteru United są jednak pewnie swego
Zaloguj się
 • cmochall

  0

  To nie dzialacze a wlasciciel tak zadecydowal.Po smierci Prezesa rodzinna sie nie dogadala i to sa efekty.

 • acer0

  0

  oj tam oj tam a jak sponsorzy rzekną ne ma meczów i reklam naszych firm to i kasy ni ma i co wtedy ?

 • lorca_mallorca

  Oceniono 2 razy -2

  Rzadka okazja dla ManU, by pokazać siłę - na boisku wychodzi to raczej umiarkowanie, a koszt naprawy nadpsutego składu będzie astronomiczny, czyli i tak temat na kilka lat naprzód. A tak działacze pokazują, że mają gest i podbijają jedyny bebenek, jaki im pozostał - że klub jest bogaty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX