Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze Barcelony wydali oświadczenie: Ktoś z klubu próbuje skierować uwagę na nas i zwiększyć presję

Piłkarze Barcelony zgodzili się na obniżkę pensji o 70 procent na czas trwania zawieszenia rozgrywek w Hiszpanii. Dodatkowo piłkarze zobowiązali się przekazać dodatkowe pieniądze, by pracownicy klubu otrzymywali swoje pełne wynagrodzenie.

Pandemia koronawirusa paraliżuje świat sportu. Liga hiszpańska została zawieszona, ale niewiele wskazuje, że rozgrywki w ogóle mogą zostać dokończone. To wszystko odbija się na budżetach klubowych, które mogą stracić miliony euro. Piłkarze Barcelony zdecydowali się na gigantyczną obniżkę pensji.

- Chcemy wam wytłumaczyć, że od początku byliśmy gotowi na obniżkę pensji. Rozumiemy, że obecna sytuacja jest wyjątkowa, a my piłkarze, zawsze pomagaliśmy klubowi, gdy nas o to poprosił. Zdarzało nam się też pomagać z własnej woli. Dlatego też nie przestaje nas zaskakiwać, że w wewnątrz klubu ktoś próbuje skierować uwagę na nas i zwiększyć ciążącą na nas presję, byśmy robili coś, co zawsze chcieliśmy zrobić. I choć rzeczywiście porozumienie trwało kilka dni, to robiliśmy to dlatego, że szukaliśmy sposobu, jak pomóc klubowi. Piłkarze pierwszego zespołu Barcelony deklarują, że zgodziliśmy się na obniżkę naszych pensji o 70 procent podczas stanu alarmowego. Przekażemy też dodatkowe pieniądze, by normalni pracownicy klubu uzyskali pełne swoje wynagrodzenie - czytamy w oświadczeniu piłkarzy Barcelony..

Zobacz wideo Kucharski o pakiecie pomocowym PZPN: To był ostrożny krok

To nie pierwszy taki solidarnościowy gest w świecie futbolu. Każdy z piłkarzy Juventusu zgodził sie na obniżenie swojej pensji z powodu pandemii koronawirusa. - Porozumienie przewiduje zmniejszenie ich pensji o kwotę równą miesięcznym wypłatom w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. W najbliższych tygodniach zostaną zawarte osobiste porozumienia z zawodnikami i trenerem, zgodnie z wymogami obecnych przepisów prawnych. W wyniku osiągniętego porozumienia klub zaoszczędzi około 90 mln EUR w swoim budżecie za sezon 2019/2020. Chcielibyśmy podziękować zawodnikom i trenerowi za ich zaangażowanie w trudnym momencie - brzmi treść oficjalnego stanowiska włoskiego klubu.

Więcej o:
Komentarze (13)
Piłkarze Barcelony wydali oświadczenie: Ktoś z klubu próbuje skierować uwagę na nas i zwiększyć presję
Zaloguj się
 • peterjk

  Oceniono 1 raz 1

  To jest tak jak się nie ma o czym pisać, a jest przecież dział sport. jeszcze zrobicie z tego kilka newsów. Ah, przecież pisaliście o pięknym geście Szczęsnego, który łaskawie zgodził się na obniżkę pensji o 30 %. A tutaj wstrętni gracze Barcelony, choć zgodzili się na obniżki o 70%, co w przypadku Messiego to jakieś kilkanaście milionów.

 • koenzymq10

  Oceniono 1 raz 1

  No z samegoMessiego będzie to jakieś 35 mln USD...Ile nieoficjalnie, nie wiadomo.

 • bodzislawiaks

  Oceniono 5 razy 1

  Dla dobra Polskiej piłki najlepiej żeby kluby z Włoch oraz Hiszpanii zostały zrównane z ziemią przez korona-wirusa. Tylko tak jest szansa na rywalizację.

 • koenzymq10

  Oceniono 2 razy 0

  kluby na bezczela w biały dzien okradają swoich pracowników. i wszyscy biją brawo: dziś piłkarze,jutro ty, Kowalski, zrzucisz sie na ratowanie twojego kapitalisty...zobaczycie.

 • harnas2001

  Oceniono 4 razy -2

  SZACUN,zanim ich skrytykujecie zapytajcie siebie czy byscie sie zgodzili?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX