Anglicy mają plan na dokończenie ligi. Podobny, jaki przedstawił właściciel Rakowa

Jak informuje "The Independent", władze Premier League mają plan na dokończenie rozgrywek - bardzo podobny do tego, jaki w kontekście ekstraklasy przedstawił Michał Świerczyński, właściciel Rakowa Częstochowa.

Koronawirus sparaliżował rozgrywki piłkarskie na świecie, także w Premier League. Na ten moment liga angielska jest zawieszona do 30 kwietnia. Sytuacja epidemiologiczna w Wielkiej Brytanii jest jednak coraz gorsza, dlatego wątpliwe, by piłkarze wrócili do gry w maju. Rozważane są różne pomysły, jak dokończyć sezon. Jeden z nich bardzo przypomina ten zaproponowany w ekstraklasie przez Michała Świerczyńskiego, właściciela Rakowa Częstochowa.

Zobacz wideo Prezes Wisły Kraków tłumaczy zagrożenia wynikające z planu dokończenia ekstraklasy

Plan na dokończenie Premier League

Jak informuje "The Independent", każdy z zawodników miałby przejść test na koronawirusa, a następnie mieliby zostać zgromadzeni w zamkniętych obozach w Londynie i środkowej Anglii w czerwcu oraz lipcu. Tam rozegrano by pozostałe 92 mecze ligowe, które telewizja pokazywałaby codziennie przez dwa miesiące. Piłkarze byliby odizolowani od rodzin i reszty społeczeństwa.

W ekstraklasie kilkanaście dni temu podobny pomysł przedstawił właściciel Rakowa Częstochowa. Rozwiązanie zostało skrytykowane m.in. przez prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka, a Świerczyński ostatecznie wycofał się z propozycji.

Więcej o: