Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Premier League uderza w Brytyjczyków. Śmiali się z pandemii. "Myśleli, że przesadzamy"

Środkowy obrońca West Hamu, Angelo Ogbonna uważa, że Wielka Brytania "nie doceniła" siły koronawirusa. Włoch mówi, że Anglicy "śmiali się" z jego ojczyzny, zanim sami zostali dotknięci siłą pandemią sars-cov-2.

Angelo Ogbonna przebywa obecnie na kwarantannie, która jest związana z faktem, że aż ośmiu piłkarzy West Hamu ma objawy koronawirusa. - Mogę przekazać, że wszyscy mają łagodne objawy. Wraz ze swoimi rodzinami czują się dobrze - mówiła sobotę wiceprezes klubu Karren Brady.

Wielka Brytania zareagowała zbyt późno

Piłkarz twierdzi, że Wielka Brytania zareagowała zbyt późno na wybuch choroby Covid-19. - Brytyjczycy nie docenili bardzo poważnego, globalnego problemu. Początkowo śmiali się z epidemii we Włoszech, myśleli, że przesadzamy - mówi były zawodnik Juventusu w rozmowie z Goal.com

I dodaje: - Ja mieszkam w Londynie, ale od razu martwiłem się o nas i moją rodzinę we Włoszech. Muszę też przyznać, że normalnie obywatele obawiali się epidemii już wcześniej. Symbolem były na przykład puste supermarkety i mniej ludzi w okolicy, ale Londyn to nie cała Anglia. 

Zobacz wideo Bereszyński zakażony, Boruc w kwarantannie, ujemny test Michniewicza

Piłkarz wypowiedział się także na temat ewentualnego powrotu do gry. - My trenujemy w domach. Mamy wytyczne podane przez Davida Moyesa i jego współpracowników. Raportujemy o wszystkim naszemu klubowi. Żeby wrócić do formy, potrzebujemy około miesiąca, ale problemem jest to, że nie można normalnie trenować.

Kilka dni temu bramkarz West Hamu Łukasz Fabiański też krytykował podejście angielskich władz do pandemii - Mam wrażenie, że nasze zdrowie nie jest tu dla wszystkich istotne, będzie dążenie do tego, żebyśmy wrócili na boiska jak najszybciej - przyznał golkiper reprezentacji Polski w programie Liga+Extra w Canal+. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Piłkarz Premier League uderza w Brytyjczyków. Śmiali się z pandemii. "Myśleli, że przesadzamy"
Zaloguj się
 • kaviar100

  Oceniono 11 razy 9

  przecież plan wdrożony. Brytyjczycy właśnie uodparniają się na wirusa.

 • adonis79

  Oceniono 9 razy 1

  Mieszkam w UK i mogę to potwierdzić. W pracy angole śmiali się z wirusa. Dopiero kiedy Borys ogłosił w TV że to poważna sprawa (2 tyg. wcześniej mówił że w anglii nie będzie żadnych zakazów), 90 % na zwolnienie poszło. Angole są jak barany,sami nie myślą dopiero jak królowa lub PM coś powie to nagle wszystko zmienia się o 180 stopni. Ostatni weekend przed zamknięciem pubów wszędzie były zniżki na driny a kluby i bary pełne ludzi. Nie żal mi ich,proponuję dla BJ nagrodę Darwina w tym roku.

 • 2345olskup

  Oceniono 2 razy 0

  tu nie ma o czym dyskutowac

 • sirius_philips

  Oceniono 6 razy -2

  Ten pan pietroli. Bardzo niepotrzebnie paszczę otwiera, bo paszcza to nie jego ekspertyza. Jego ekspertyzą są nogi, tudzież mało używana głowa ( wiem bo na meczach West Hamu bywam). Pan pietroli bo się boi wirusa i tyle, więc gada od rzeczy. Czas, już niedługo pokaże że UK w sumie cały ten smutny temat ogarnęło całkiem sprawnie...

 • tygrysio_misio

  Oceniono 5 razy -5

  Powiedzmy sobie szczerze... Powinni grać. Ale przy pustych trybunach i z patrolami żeby kibice się nie kumulowało pod stadionami. Może nawet w losowo wybranych miejscach.

  Skumulowanie ludzi przed TV pomaga w kwarantannie. Teraz właśnie powinny lecieć najlepsze filmy, mecze itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX