Jozak zastąpi Bjelicę? Trenerzy znani z ekstraklasy w centrum zamieszania w Dinamie Zagrzeb

Jak podał portal "index.hr", Romeo Jozak jest rozważany jako nowy trener Dinama Zagrzeb po tym, jak w związku z kryzysem epidemii koronawirusa zwolniony ma zostać Nenad Bjelica. Były trener Legii Warszawa ma być faworyzowany przez wpływowego Zdravko Mamicia.

Pandemia koronawirusa spowodowała wielkie straty dla klubów piłkarskich, które nie mogą teraz rozgrywać swoich meczów. Kolejne kluby decydują się na obniżenie pensji swoim zawodnikom. O ile choćby w Wiśle Kraków to sami piłkarze zaproponowali czasowe obniżenie kontraktów, a umowy obniżono też np. w Śląsku Wrocław, to sytuacja w Dinamie Zagrzeb była zupełnie inna.

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone.

Bjelica nie zgodził się na obniżkę pensji i ma zostać zwolniony

Zawodnicy i członkowie sztabu nie zgodzili się na propozycję zarządu, czym wzburzyli Zdravko Mamicia. Działacz zwolnił sześciu członków pierwszej drużyny, a mówi się, że blisko pożegnania się z nią jest także trener Nenad Bjelica

Według portalu "index.hr" były trener Lecha Poznań ma zostać zmieniony przez Romeo Jozaka. Chorwat, który pozostaje bez zatrudnienia od września zeszłego roku, gdy zwolniono go z posady selekcjonera Kuwejtu. Wcześniej trenował Legię Warszawa.

Jozak zostanie trenerem Dinama Zagrzeb?

Największym zwolennikiem tej decyzji jest Mamić, który twierdzi, że w końcu pierwszy trener Dinama nie byłby osobą bardziej rozpoznawalną i wpływową od niego. Tym irytował go Bjelica. "Jestem przygotowany do tej roli" - twierdzi cytowany na "index.hr" Jozak. "Dinamo musi się ponownie stać marką, szkołą utalentowanych zawodników i klubem o renomie europejskie" - stwierdził. 

Nenad Bjelica prowadzi Dinamo od maja 2018 roku. Wcześniej od sierpnia 2016 roku był trenerem Lecha Poznań. Romeo Jozak był szkoleniowcem Legii od września 2017 do kwietnia 2018 roku. 

Więcej o: