Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wichniarek: Jeśli ktoś nie jest w stanie przeżyć za 10 tys. złotych, to mamy problem

Trwa dyskusja dotycząca możliwego obcięcia zarobków piłkarzy w ekstraklasie. Artur Wichniarek, będący gościem programu "Cafe Futbol" przyznał, że nie rozumie zawodników, sprzeciwiających się pomysłom proponowanym przez PZPN.

Kluby mogą obniżyć wynagrodzenia piłkarzy o 50 procent, ale do sumy nie niższej niż 10 tysięcy złotych brutto w przypadku umów o pracę lub umów cywilnoprawnych dla zawodników nieprowadzących działalności gospodarczej oraz do 10 tys. zł netto dla piłkarzy rozliczających się z klubami na podstawie faktury VAT - taką decyzję ogłosiła w piątek rada nadzorcza ekstraklasy.

Zobacz wideo Prezes Wisły Kraków tłumaczy zagrożenia wynikające z planu dokończenia ekstraklasy

Wichniarek: Jeśli ktoś nie jest w stanie przeżyć za 10 tysięcy złotych, to mamy problem

Spotkała się ona z krytyką ze strony piłkarzy, z którą nie zgadzał się Artur Wichniarek. - Myślę, że zawodnicy mają środki, by przez cztery miesiące przeżyć nawet za część swoich zarobków. Zrzeczenie się ich pozwoli na brak zwolnień wśród tych pracowników klubów, którzy de facto na nich pracują - podkreślił Wichniarek, będący gościem programu "Cafe Futbol".

- Słyszałem Ebiego Smolarka, który przyznawał, ze zawodnicy mają do opłacenia swoje rachunki. Wydaje mi się, że jeśli ktoś za to minimalne 10 tysięcy złotych nie jest w stanie przeżyć do końca miesiąca, to mamy problem. Piłkarze muszą w końcu zrozumieć, że są ludzie, którzy wykonują nadal swoją pracę z narażeniem swojego zdrowia i życia za dużo niższe stawki, a nie są nawet pewni, czy nie stracą za chwilę pracy - dodał Wichniarek. 

Więcej o:
Komentarze (217)
Wichniarek: Jeśli ktoś nie jest w stanie przeżyć za 10 tys. złotych, to mamy problem
Zaloguj się
 • corvelinho

  Oceniono 82 razy 80

  Ta epidemia pokazuje dobitnie, które zawody są całkowicie bezużyteczne społecznie a które mają znaczenie strategiczne..
  Jakim cudem gość kopiący piłkę zarabia gigantyczne pieniądze a inny gość, który ratuje ludziom życie i zdrowie bądź pracuje nad lekami, szczepionkami zarabia przy nich grosze?

 • ajk_gierki

  Oceniono 68 razy 66

  Piłkarze mają na utrzymaniu swoje dziewczyny, które z reguły nigdy nie pracowały a takie 10 tys to wydają na waciki

 • Maciej Rogólski

  Oceniono 48 razy 48

  Wichniarek ma rację. Piłkarzyki myślą, że wszystko im wolno, żyją w innym świecie. Rozpieszczone towarzystwo. Podobnie poliytycy, ale to już inna historia.

 • leszek falkowski

  Oceniono 43 razy 43

  Poziom jaki reprezentuja nasi piłkarze w ekstraklasie to to jest żenujące a ja haruje jak wół po 12 godzin i zarabiam 4 tysiące brutto. To niech przestaną pieprzyć zaczną trenować a zachowują się jak święte krowy. Popieram Pana Wichniorka.

 • barrt21

  Oceniono 32 razy 32

  kibice, sami wyhodowaliście tego pasożyta..

 • marek_p1846

  Oceniono 27 razy 27

  Niech te gwiazdy przygotują się na zderzenie z rzeczywistością. To oznacza, ze będą zmuszeni udać się do pośredniaka a tam usłyszą - dla ludzi z pańskim wykształceniem, nie ma pracy w tym kraju. Nie tylko w tym.

 • clash83

  Oceniono 26 razy 26

  Piłkarzom starczy, ale ich Karynom i Dżesikom to nie za bardzo.Bezrobotna blogerka i instagramerka to drogie w utrzymaniu żyjątko.

 • robsonrb

  Oceniono 25 razy 25

  Jak słyszę takich skofokopów płaczących ze 10 tys to mało to jestem za tym aby rozgrywki nie rozpoczęły się nawet za pięć lat, a ta bandę kalekichtkopaczy to należy wysłać na bezrobocie albo nakazać szycie maseczek za dwa tysie. Niech prezesi klubów zrobią to co w Norwegi (liga lepsza od naszej) tam skórokopy dostali wypowiedzenia umów a jedną z propozycji dla nich była w praca na polu

 • achzarit

  Oceniono 23 razy 23

  No cóż, kawior tani nie jest a i raty za Ferrari same się nie spłacą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX