Rustu Recber walczy o życie! Jego stan błyskawicznie się pogorszył

Tureckie media poinforomowały, że Rustu Recber - medalista mistrzostw świata z 2002 roku i mistrzostw Europy z 2008 - jest w ciężkim stanie i walczy o życie. Były bramkarz FC Barcelony przebywa na oddziale intensywnej terapii po zdiagnozowaniu u niego koronawirusa.

W tureckich mediach pojawiła się relacja żony bramkarza. Jak podkreśliła, wszystko przebiegało normalnie, gdy nagle pojawiły się objawy typowe dla zakażenia i stan mężczyzny błyskawicznie się pogorszył. Rustu Recber aktualnie przebywa na oddziale intensywnej terapii, a jego stan jest określany jako ciężki.

Zobacz wideo Euro 2020 przełożone.

Turecki bramkarz jest znany z malowania twarzy przed wyjściem na boisko. W swojej karierze występował m.in. w FC Barcelonie, do której trafił po udanym dla siebie mundialu w Korei i Japonii w 2002 roku. Po roku postanowił jednak wrócić do Turcji.

Recber w reprezentacji Turcji rozegrał aż 120 spotkań. Wraz z kadrą zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 2002 roku. Podczas mistrzostw Europy w 2008 był głównie zmiennikiem Volkana Demirela, jednak w meczu z Czechami musiał wystąpić w pierwszym składzie i stał się bohaterem meczu ćwierćfinałowego z Chorwacją. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA