Wojciech Szczęsny zrzekł się 10 mln złotych. Piękny gest Polaka

Piłkarze Juventusu zrezygnowali z pensji za okres od marca do czerwca, gdy zawieszone zostały rozgrywki Serie A. Ta decyzja oznacza, że Wojciech Szczęsny, który podpisał niedawno nowy kontrakt, zrezygnował z aż 10 mln złotych!

Piłkarze Juventusu zdecydowali się na zamrożenie ich pensji od marca do czerwca, aby obniżyć koszty ponoszone przez klub. Ze względu na pandemię koronawirusa i zawieszenie rozgrywek, włoski zespół nie ma obecnie możliwości, aby generować przychody z m.in. dnia meczowego.

Zobacz wideo Prezes Wisły Kraków tłumaczy zagrożenia wynikające z planu dokończenia ekstraklasy

Na oficjalnej stronie klubowej zostało opublikowane oświadczenie. - Juventus ogłasza, że ze względu na obecny globalny stan zagrożenia zdrowia uniemożliwiający prowadzenie działalności sportowej, osiągnął porozumienie z graczami i trenerem pierwszej drużyny odnośnie ich wynagrodzenia za pozostałą część bieżącego sezonu. Porozumienie przewiduje zmniejszenie ich pensji o kwotę równą miesięcznym wypłatom w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. W najbliższych tygodniach zostaną zawarte osobiste porozumienia z zawodnikami i trenerem, zgodnie z wymogami obecnych przepisów prawnych. W wyniku osiągniętego porozumienia klub zaoszczędzi około 90 mln EUR w swoim budżecie za sezon 2019/2020. Chcielibyśmy podziękować zawodnikom i trenerowi za ich zaangażowanie w trudnym momencie - brzmi treść oficjalnego stanowiska włoskiego klubu.

Piękny gest Szczęsnego! Zrezygnował z 10 mln złotych pensji

Wojciech Szczęsny podpisał nowy kontrakt z włoskim zespołem, dzięki któremu miał zarabiać 7 mln euro za sezon, stając się najlepiej zarabiającym bramkarzem w Serie A. Decyzja piłkarzy Juventusu oznacza, że Polak zrezygnował z ponad 2,2 mln euro pensji, czyli ponad 10 mln złotych. 

Więcej o: