Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wojciech Szczęsny zrzekł się 10 mln złotych. Piękny gest Polaka

Piłkarze Juventusu zrezygnowali z pensji za okres od marca do czerwca, gdy zawieszone zostały rozgrywki Serie A. Ta decyzja oznacza, że Wojciech Szczęsny, który podpisał niedawno nowy kontrakt, zrezygnował z aż 10 mln złotych!

Piłkarze Juventusu zdecydowali się na zamrożenie ich pensji od marca do czerwca, aby obniżyć koszty ponoszone przez klub. Ze względu na pandemię koronawirusa i zawieszenie rozgrywek, włoski zespół nie ma obecnie możliwości, aby generować przychody z m.in. dnia meczowego.

Zobacz wideo Prezes Wisły Kraków tłumaczy zagrożenia wynikające z planu dokończenia ekstraklasy

Na oficjalnej stronie klubowej zostało opublikowane oświadczenie. - Juventus ogłasza, że ze względu na obecny globalny stan zagrożenia zdrowia uniemożliwiający prowadzenie działalności sportowej, osiągnął porozumienie z graczami i trenerem pierwszej drużyny odnośnie ich wynagrodzenia za pozostałą część bieżącego sezonu. Porozumienie przewiduje zmniejszenie ich pensji o kwotę równą miesięcznym wypłatom w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. W najbliższych tygodniach zostaną zawarte osobiste porozumienia z zawodnikami i trenerem, zgodnie z wymogami obecnych przepisów prawnych. W wyniku osiągniętego porozumienia klub zaoszczędzi około 90 mln EUR w swoim budżecie za sezon 2019/2020. Chcielibyśmy podziękować zawodnikom i trenerowi za ich zaangażowanie w trudnym momencie - brzmi treść oficjalnego stanowiska włoskiego klubu.

Piękny gest Szczęsnego! Zrezygnował z 10 mln złotych pensji

Wojciech Szczęsny podpisał nowy kontrakt z włoskim zespołem, dzięki któremu miał zarabiać 7 mln euro za sezon, stając się najlepiej zarabiającym bramkarzem w Serie A. Decyzja piłkarzy Juventusu oznacza, że Polak zrezygnował z ponad 2,2 mln euro pensji, czyli ponad 10 mln złotych. 

Więcej o:
Komentarze (58)
Wojciech Szczęsny zrzekł się 10 mln złotych. Piękny gest Polaka
Zaloguj się
 • 1stanczyk

  Oceniono 31 razy 25

  "Piękny gest Polaka"

  W czym on jest taki piękny?

  W tym, że wspólnie z innymi, w imię zapewnienia sobie dotychczasowych przywilejów wynikających z uprawianego zawodowo takiego a nie innego sportu, troszczy się o "chora kurę która od lat znosi mu złote jajka"?

  Trzeba być nieźle jebniętym by publikować takie debilne oceny.
  Nawet jeśli się to robi jak tutaj, z typowej dla prymitywnego prostactwa chciwości by zbierać kliknięcia.

 • koment22

  Oceniono 14 razy 12

  To z czego on będzie żył teraz ? A Marina co do garnka włoży ? Ja myślę, że powinien zastrzec choć ze 2 mln żeby do pierwszego przynajmniej starczyło. Nieodpowiedzialny ten Szczęsny.

 • vladexpat

  Oceniono 13 razy 9

  "Piękny gest"? Naprawdę to napisaliście? :D

 • 12gram

  Oceniono 12 razy 8

  I pisane o tym dla nadmuchania sensacji w taki momencie też jest niemoralne.

 • karinawojtek

  Oceniono 9 razy 7

  Gdyby tę kasę przeznaczyli na walkę z wirusem, to można by było chwalić ten gest. A to trochę w stylu, mafia da mniej swoim żołnierzom, dzięki czemu więcej zostanie w jej kasie, żeby dłużej im płacić.

 • joankb

  Oceniono 8 razy 6

  To nie jest piękny gest, a pogodzenie się z rzeczywistością.

 • wejsunek47

  Oceniono 8 razy 6

  zarobki w tej religii dla prostaków pt piłka kopana to czysta patologia

 • boromir195419

  Oceniono 4 razy 4

  To normalne a nie jakieś wielkie poświęcenie .. W dobie kryzysu wszyscy powinniśmy być solidarni . I tak kluby będą zmuszone zredukować płace swych pracowników tj. działaczy i piłkarzy ale .. to fajnie że inicjatywa wyszła od naszego Rodaka .Nie każdy rozumie powagę sytuacji . Dobrxe by do akcji walki z kryzysem włączyli się najbogatsi ludzie świata i ich koncerny . Wielu z nich w odwiecznej pogoni za zyskiem zdaje się nie zauważać że im dłużej potrwa kryzys ... tym większe poniosą straty .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX