Juventus wydał oficjalny komunikat ws. obniżki wynagrodzeń swoich piłkarzy

Każdy z piłkarzy Juventusu zgodził sie na obniżenie swojej pensji z powodu pandemii koronawirusa. Mistrz Włoch zaoszczędzi w ten sposób około 90 milionów euro w sezonie 2019/20.

Juventus zdecydował się na ten  krok, aby obniżyć koszty. Ze względu na rozprzestrzeniający się wirus włoski zespół nie ma obecnie możliwości, aby generować przychody ze sprzedaży biletów czy też innych źródeł meczowych.

Zobacz wideo Najlepsze gole Cristiano Ronaldo w Serie A w sezonie 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Serie A jest obecnie zawieszona do 4 kwietnia, ale w tej chwili nie ma żadnych szans na to, aby rozgrywki zostały szybko wznowione. Cristiano Ronaldo, 5-krotny zdobywca Złotej Piłki zgodził się na obniżenie swojego uposażenia finansowego. Portugalczyka poparł w tej kwestii Giorgio Chiellini, kapitan zespołu, aby pomóc w walce z pandemią. 

Juventus wydał komunikat o obniżeniu pensji całego zespołu

Na oficjalnej stronie klubowej zostało opublikowane oświadczenie. - Juventus ogłasza, że ze względu na obecny globalny stan zagrożenia zdrowia uniemożliwiający prowadzenie działalności sportowej, osiągnął porozumienie z graczami i trenerem pierwszej drużyny odnośnie ich wynagrodzenia za pozostałą część bieżącego sezonu. Porozumienie przewiduje zmniejszenie ich pensji o kwotę równą miesięcznym wypłatom w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. W najbliższych tygodniach zostaną zawarte osobiste porozumienia z zawodnikami i trenerem, zgodnie z wymogami obecnych przepisów prawnych. W wyniku osiągniętego porozumienia klub zaoszczędzi około 90 mln EUR w swoim budżecie za sezon 2019/2020. Chcielibyśmy podziękować zawodnikom i trenerowi za ich zaangażowanie w trudnym momencie - brzmi treść oficjalnego stanowiska włoskiego klubu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA