Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wawrzyniak skomentował fatalną sytuację Lechii. "Jak oni mogą upominać się o swoje"

Pandemia koronawirusa sprawia, że wiele polskch klubów może zbankrutować. Problemy ma m.in. Lechia Gdańsk, która zalega z płatnościami, a niektórzy piłkarze są przeciwni obniżenia swoich wynagrodzeń.

25 marca Sławomir Peszko rozwiązał kontrakt z ekipą Stokowca z winy klubu. Wcześniej tak samo stało się w przypadku Rafała Wolskiego, a Artur Sobiech odszedł do drugiej ligi tureckiej.

Zobacz wideo Kucharski: Takiego kataklizmu nikt się nie spodziewał. Budżety były dopięte na styk

Kolejni piłkarze Lechii mają dość tej sytuacji i na swoich kontach w mediach społecznościowych stanowczo sprzeciwiają się zmniejszenia swojego uposażenia. Jako pierwszy głos w tej sprawie zabrał Błażej Augustyn, który napisał na Twitterze: - Przykro mi jeśli nie spełniam waszych oczekiwań,ale moje są dla mnie ważniejsze - brzmi treść posta obrońcy.

Sarkastyczny komentarz Wawrzyniaka dot. sytuacji finansowej w Lechii

Do dyskusji postanowił się włączyć Jakub Wawrzyniak, były piłkarz Lechii Gdańsk, a obecnie ekspert "Kanału Sportowego", który opublikował na swoim profilu na Twitterze wymowny komentarz o trudnej sytuacji finansowej w klubie. - Zapomniałem wspomnieć: ostatnie wynagrodzenia w Lechii za 12/2019, brak premii za PP 2019, Superpuchar i 3 miejsce sezonu 18/19. I jeszcze wielkie oburzenie jak oni mogą się upominać o swoje, traktują klub jak bankomat itp. - napisał Wawrzyniak.

Lechia Gdańsk jest siódma w tabeli ekstraklasy po 26 kolejkach. Na razie wiadomo, że sezon ligowy jest zawieszony do 26 kwietnia.

Więcej o:
Komentarze (9)
Wawrzyniak skomentował fatalną sytuację Lechii. "Jak oni mogą upominać się o swoje"
Zaloguj się
 • atr8

  Oceniono 8 razy 8

  Pierwszy raz na meczu Lechii byłem z ojcem chyba w 1960 roku. Widziałem w akcji Rogocza, Kaletę i Lenca. Zawsze kibicowałem temu klubowi, czy w 1 czy w 3 lidze. A teraz czekam aż ta wydmuszka w końcu upadnie, skończy się przekręt z "niemieckim inwestorem" i prezesem Mandziarą. A kibolstwo niech się leje po lasach, nie pod stadionem. Lechii już dawno nie ma.

 • kwantax

  Oceniono 7 razy 5

  i dobrze ze zbankrutują. Życzę im tego z całego serca. Obiecanki bez pokrycia były chamstwem w stosunku do tych klubów, które płacą mniej ale uczciwie. Bez tych oszustów liga będzie uczciwsza.

 • tom-pek

  Oceniono 2 razy 2

  za dużo jest tam pracowników spoza Polski nie związanych z regionem nawet z krajem będących dziś tu jutro gdzie indziej

 • hrubygazda

  Oceniono 1 raz 1

  swoją drogą premia za trzecie ,miejsce to kpina. Za trzecie miejsce to Wawrzyniak z kumplami powinien karę płacić

 • burmiszcz

  Oceniono 1 raz 1

  Ale mnie wkruwia to jęgolenie piłkarzy, działaczy tego środowiska, które opływało w pieniądzach. W ogóle mi nie żal tych jełopów. Z głodu nie poumierają. Jest od ch o oya ludzi, którzy nie mają pieniędzy na podstawowe funkcjonowanie.

 • kwantax

  Oceniono 1 raz 1

  A Mandziera zdaje się w imieniu jakiegoś zawodnika, którego był kiedyś menedżerem procesował się z jakimś klubem o 2 mln euro. Już wyprocesował? Te pieniądze by się teraz przydały.

 • rg123

  Oceniono 3 razy -1

  Wawrzyniak, podobnie jak Peszko i paru innych cwaniaków, wydoił Lechię na podstawie idiotycznych kontraktów,a teraz z lubością kopie leżącego. Wielki ekspert.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX