Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielkie letnie plany transferowe Bayernu wstrzymane z powodu koronawirusa?

Planowane letnie transfery Bayernu Monachium i negocjacje zostały wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa - donosi portal sport.bild.de. Czy pozyskanie Leroya Sane i Kaia Havertza jest zagrożone?

Koronawirus wpłynął na każdy aspekt życia społecznego, a niemal wszystkie rozgrywki piłkarskie na świecie zostały wstrzymane. Pandemia nie ustaje i rozprzestrzenia się po całej Europie. Jej skutki będą miały również ogromny wpływ na rynek transferowy, o czym kilka dni temu mówił Uli Hoeness, honorowy prezes Bayernu Monachium.

Co z transferami Sane i Havertza do Bayernu?

Portal sportbild.de donosi, że sytuacja ta będzie korzystna dla Bayernu Monachium, w którym zdania odnośnie letnich planów transferowych są podzielone. Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy Bayernu, jest wielkim zwolennikiem zakontraktowania Leroya Sane, natomiast trener, Hansi Flick, jest sceptyczny wobec tego pomysłu. Inaczej wygląda sprawa ewentualnego kupna Kaia Havertza. Bayern bardzo chce pozyskać gracza Bayeru Leverkusen, ale pomocnik kosztowałby przynajmniej 100 mln euro.

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Jeśli niemiecki zespół zdecyduje się przedłużyć kontrakt z Havertzem, to może się to dla niego okazać niekorzystnym rozwiązaniem. Umowa 20-latka z Leverkusen obowiązywałaby wtedy aż do 2022 roku, a najlepsze kluby nie chciałyby płacić aż tyle pieniędzy za utalentowanego pomocnika.