Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Masowe zwolnienia w urugwajskim związku piłki nożnej. Najdłużej pracujący trener świata zdymisjonowany!

Urugwajska federacja piłkarska postanowiła zwolnić niemal wszystkich swoich pracowników, w tym trenera reprezentacji, Oscara Tabareza, z powodu pandemii koronawirusa - donosi portal sports.yahoo.com.

W urugwajskim związku piłki nożnej (AUF) zatrudnionych było około 400 osób. Władze wydały specjalny komunikat, w którym poinformowały o swojej decyzji.

Masowe zwolnienia w urugwajskiej federacji piłkarskiej

"Komitet wykonawczy informuje, że z powodu obecnego kryzysu zdrowotnego, który zatrzymał wykonywanie wszelkich aktywności, jest zobowiązany do podjęcia szeregu trudnych decyzji w celu ochrony przyszłego funkcjonowania instytucji - możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez urugwajską federację piłkarską, cytowanym przez portal sports.yahoo.com.

Zobacz wideo Prezes Wisły Kraków tłumaczy zagrożenia wynikające z planu dokończenia ekstraklasy

Oprócz pracowników zatrudnionych na pełnym etacie AUF oznajmiła, że zawiesza również „wszystkie umowy zewnętrzne we wszystkich kategoriach” i utrzyma tylko „niezbędne” usługi na podstawowe potrzeby instytucji.

Urugwajska piłka nożna, podobnie jak wszystkie wydarzenia publiczne, zostały zawieszone 13 marca „do odwołania, kiedy potwierdzono pierwsze cztery przypadki koronawirusa w południowoamerykańskim kraju.

Najdłużej pracujący trener świata wylądował na bruku!

73-letni Oscar Tabarez był trenerem kadry narodowej z najdłuższym stażem na świecie. W urugwajskiej federacji pracował od 1988 roku, a reprezentację prowadził dwukrotnie. Najpierw przejął ją w 1988 roku, a już po roku cieszył się ze srebrnego medalu na Copa America 1989. W 1990 roku odszedł ze stanowiska, ale po 16 latach ponownie został selekcjonerem Urugwaju. Jego druga kadencja była znacznie bardziej bogata w sukcesy sportowe. Największym sukcesem za jego kadencji był awans Urugwaju do półfinału MŚ w RPA w 2010 roku, gdzie w meczu o trzecie miejsce jego zespół przegrał z Niemcami. Rok później wywalczył mistrzostwo Ameryki Południowej. Na mundialu w Rosji w 2018 roku doszedł z kadrą do ćwierćfinału. 

Według najnowszych danych ogłoszonych, w Urugwaju stwierdzono już 274 osób z pozytywnym testem na obecność koronawirusa.

Więcej o:
Komentarze (6)
Masowe zwolnienia w urugwajskim związku piłki nożnej. Najdłużej pracujący trener świata zdymisjonowany!
Zaloguj się
 • aramba

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe czy prezesi też się zwolnili?

 • Jan Janusz

  Oceniono 2 razy 2

  Słuszna decyzja. PZPN powinien brać z nich przykład.

 • xzyzzy

  Oceniono 1 raz 1

  w bolandii to nie grozi, działacze-celebryci i tzw reprezentanci są niezbędni w ogłupianiu i tak już durnego ciemnego luda, a to sporo kosztuje. ch... tam, że nie grają i nie skakają, im się kasa po prostu należy.

 • debordian

  Oceniono 1 raz 1

  Raczej wróci potem.

 • cmochall

  0

  Gratulacje!!! Pierwsza na swiecie Federacja ktora chce powrotu do normalnosci?.Oby Im sie udalo.

 • sir.fred

  0

  Trochę chamsko, ale z drugiej strony, z głodu nie umrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX