Masowe zwolnienia w urugwajskim związku piłki nożnej. Najdłużej pracujący trener świata zdymisjonowany!

Urugwajska federacja piłkarska postanowiła zwolnić niemal wszystkich swoich pracowników, w tym trenera reprezentacji, Oscara Tabareza, z powodu pandemii koronawirusa - donosi portal sports.yahoo.com.

W urugwajskim związku piłki nożnej (AUF) zatrudnionych było około 400 osób. Władze wydały specjalny komunikat, w którym poinformowały o swojej decyzji.

Masowe zwolnienia w urugwajskiej federacji piłkarskiej

"Komitet wykonawczy informuje, że z powodu obecnego kryzysu zdrowotnego, który zatrzymał wykonywanie wszelkich aktywności, jest zobowiązany do podjęcia szeregu trudnych decyzji w celu ochrony przyszłego funkcjonowania instytucji - możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez urugwajską federację piłkarską, cytowanym przez portal sports.yahoo.com.

Zobacz wideo Prezes Wisły Kraków tłumaczy zagrożenia wynikające z planu dokończenia ekstraklasy

Oprócz pracowników zatrudnionych na pełnym etacie AUF oznajmiła, że zawiesza również „wszystkie umowy zewnętrzne we wszystkich kategoriach” i utrzyma tylko „niezbędne” usługi na podstawowe potrzeby instytucji.

Urugwajska piłka nożna, podobnie jak wszystkie wydarzenia publiczne, zostały zawieszone 13 marca „do odwołania, kiedy potwierdzono pierwsze cztery przypadki koronawirusa w południowoamerykańskim kraju.

Najdłużej pracujący trener świata wylądował na bruku!

73-letni Oscar Tabarez był trenerem kadry narodowej z najdłuższym stażem na świecie. W urugwajskiej federacji pracował od 1988 roku, a reprezentację prowadził dwukrotnie. Najpierw przejął ją w 1988 roku, a już po roku cieszył się ze srebrnego medalu na Copa America 1989. W 1990 roku odszedł ze stanowiska, ale po 16 latach ponownie został selekcjonerem Urugwaju. Jego druga kadencja była znacznie bardziej bogata w sukcesy sportowe. Największym sukcesem za jego kadencji był awans Urugwaju do półfinału MŚ w RPA w 2010 roku, gdzie w meczu o trzecie miejsce jego zespół przegrał z Niemcami. Rok później wywalczył mistrzostwo Ameryki Południowej. Na mundialu w Rosji w 2018 roku doszedł z kadrą do ćwierćfinału. 

Według najnowszych danych ogłoszonych, w Urugwaju stwierdzono już 274 osób z pozytywnym testem na obecność koronawirusa.

Więcej o: