Ośmiu piłkarzy klubu Łukasza Fabiańskiego odizolowanych! Sprawdzają się słowa Polaka

8 piłkarzy West Hamu ma objawy koronawirusa. - Są w kwarantannie wraz ze swoimi rodzinami - powiedziała wiceprezes klubu Karren Brady. Nie ujawniono nazwisk zawodników. Sprawdzają się zatem słowa Łukasza Fabiańskiego, który kilka dni temu mówił, że w Anglii nastrój dt. koronawirusa jest lekceważący i nie do końca wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jakie jest to zagrożenie.

- Mogę przekazać, że wszyscy mają łagodne objawy. Wraz ze swoimi rodzinami czują się dobrze - powiedziała o ośmiu piłkarzach West Hamu wiceprezes klubu Karren Brady. Zawodnicy przebywają w izolacji. Nie podano ich nazwisk. Bramkarzem West Hamu jest reprezentant Polski Łukasz Fabiański.

Zobacz wideo Radosław Murawski o sytuacji w Turcji: Ludzie patrzyli na mnie, jakbym był chory. Śmiali się

Rozgrywki Premier League wrócą później?

- Mimo obecnej sytuacji nie powinniśmy czuć się zbyt pewnie. Wystarczy uścisk dłoni czy kaszlnięcie, by się zakazić - dodała Brady. Zawodnicy londyńskiego klubu nie będą trenować co najmniej do 13 kwietnia. Sezon Premier League jest zawieszony do 30 kwietnia, ale w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa na Wyspach termin ten może zostać przesunięty. W Wielkiej Brytanii zakażonych jest już prawie 15 tys. osób, a śmierć poniosło 759 osób.

Kilka dni temu bramkarz West Hamu Łukasz Fabiański krytykował podejście angielskich władz do pandemii - Mam wrażenie, że nasze zdrowie nie jest tu dla wszystkich istotne, będzie dążenie do tego, żebyśmy wrócili na boiska jak najszybciej - przyznał golkiper reprezentacji Polski w programie Liga+Extra w Canal+.

I dodawał: -  Odbyły się półmaratony, w których pobiegło sporo osób. Nastrój jest lekceważący, nie do końca wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jakie jest zagrożenie. Jestem sfrustrowany tym, jak ten rząd podchodzi do sprawy - przyznał Fabiański.

Więcej o: