Szef UEFA odpowiedział na wielką krytykę meczu LM, który miał być "bombą biologiczną"

Szef UEFA, Aleksander Ceferin przedstawił trzy warianty wznowienia rozgrywek w tym sezonie. Odpowiedział też na zarzuty wobec federacji odnośnie "meczu zero" pomiędzy Atalantą i Valencią w Lidze Mistrzów. "To idiotyczne" - stwierdził w wywiadzie dla "La Repubblica".

Warianty zakładają wznowienie gry najpóźniej do końca czerwca. "To ostateczna wersja, pozostałe to połowa maja i połowa czerwca" - mówił Ceferin dla "La Repubblica". "Jeśli to się nie uda, prawdopodobnie trzeba uznać ten sezon za zakończony i stracony. Możliwe byłoby jego przesunięcie, ale nie wiem, czy się na to zdecydujemy" - tłumaczył szef UEFA

Zobacz wideo Najlepsze rzuty karne z tego sezonu [ELEVEN SPORTS]

Mecz Ligi Mistrzów "bombą biologiczną"? Ceferin: "To idiotyczne"

Działacz odpowiedział też na krytykę "meczu zero" pomiędzy Atalantą i Valencią rozgrywanego w Lidze Mistrzów. Miał się przyczynić do znacznego wzrostu zachorowań we Włoszech, a do Mediolanu, gdzie rozegrano spotkanie miała się wybrać nawet 1/3 mieszkańców Bergamo. "To idiotyczne, bo 19 lutego nikt nie myślał jeszcze o koronawirusie i jego wpływie na to miejsce" - wskazywał Ceferin. Odpierał w ten sposób zarzuty, że mecz stał się "bombą biologiczną" dla środowiska Lombardii. 

Wcześniej UEFA przełożyła mistrzostwa Europy na 2021 rok. Wstrzymała także rozgrywanie obecnego sezonu Ligi Mistrzów i Europy. Przesunięte zostały finały turniejów, w tym mecz zaplanowany w Gdańsku. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy uda się je rozegrać. 

Więcej o: